Trwa ładowanie...
d3pj4u1

BIEC: BOP wzrósł, wysoka dynamika internetowych ofert pracy w tym roku

Warszawa, 08.09.2015 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, wzrósł o 6,0 pkt m/m i wyniósł 180,9 pkt w sierpniu, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Według analityków, koniunktura gospodarcza pozytywnie wpływa na rynek pracy. Zauważalna jest również wysoka dynamika internetowych ofert pracy w tym roku, która potwierdza ciągły rozwój tego rynku w Polsce.

Share
d3pj4u1

"Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w sierpniu wzrósł. Sezon letni sprzyja napływowi ofert pracy, nie tylko tej o charakterze sezonowym, ale również na dłuższy etat. Również koniunktura gospodarcza pozytywnie oddziałuje obecnie na rynek pracy", czytamy w raporcie.

W końcu sierpnia w internecie opublikowanych pozostawało 105,9 tys. ofert pracy, podano w materiale.

W sierpniu najbardziej korzystne zmiany liczby internetowych ofert pracy wystąpiły w woj. śląskim, dolnośląskim i łódzkim. Stosunkowo niewielki spadek liczby ogłoszeń o zatrudnieniu wystąpił natomiast w woj. Opolskim, lubelskim i wielkopolskim, poinformował też BIEC.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d3pj4u1

Podziel się opinią

Share
d3pj4u1
d3pj4u1