Biedronka pojawi się za granicą. Znamy dokładną datę debiutu
Biedronka zadebiutuje na Słowacji na początku marca 2025 r. W początkowej fazie ekspansji otwieranie sklepów planowane jest w w małych i średnich miastach, a kolejnym krokiem będzie Bratysława. Oto szczegóły.
– Pierwsze sklepy na Słowacji Biedronka uruchomi 5 marca 2025 r. – poinformował Agencję Prasową Republiki Słowackiej TASR Maciej Łukowski, odpowiedzialny za ekspansję Biedronki na Słowacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Arabowie już zmienili Zakopane. Prowadzi biznes specjalnie pod nich
Biedronka otwiera sklepy na Słowacji
Otwarcie dyskontów firmy Jeronimo Martins planowane jest w dużych i małych miastach, a także na wsiach. – W pierwszej kolejności skupiamy się na budowie sklepów w małych i średnich miastach, a kolejnym krokiem będzie Bratysława – powiedział Łukowski.
Według niego słowacki rynek i warunki biznesowe bardzo różnią się od rynku polskiego, dlatego nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na temat poziomu cen w słowackich sklepach. – Nikt nam nie zrekompensuje różnej wysokości podatków (od żywności) – dodał Łukowski.
W swoich słowackich sklepach Biedronka będzie oferować 3,4 tys. produktów i planuje pozyskiwać połowę świeżych produktów spożywczych od słowackich dostawców. Długoterminowym celem jest posiadanie 40 proc. słowackich produktów na półkach.
Pierwsze zapowiedzi pojawienia się Biedronki na słowackim rynku pojawiły się w 2023 r. Sklepy na Słowacji będą funkcjonować pod polską nazwą "Biedronka". Rozważano także użycie słowackiego odpowiednika "lienka", co oznacza biedronkę, jednak ostatecznie postawiono na oryginalną nazwę.
Ile można zarobić w słowackiej Biedronce?
Jak pisaliśmy w WP Finanse, w ubiegłym roku na słowackim portalu z ogłoszeniami o pracę profesia.sk pojawiły się już pierwsze oferty pracy w dyskoncie. Największa sieć handlowa w Polsce szukała za granicą kandydatów na cztery stanowiska:
- specjalista ds. zakupów - wynagrodzenie to 2 tys. euro miesięcznie, czyli około 8,6 tys. zł;
- analityk kontrolingu - 2,3 tys. euro, czyli około 9,9 tys. zł;
- menadżer podatkowy - 2,8 tys. euro, czyli około 11,7 tys. zł;
- menadżer infrastruktury IT - 3,5 tys. euro miesięcznie, czyli około 15 tys. zł.