Biedronka pojawi się za granicą. Znamy dokładną datę debiutu
Biedronka zadebiutuje na Słowacji na początku marca 2025 r. W początkowej fazie ekspansji otwieranie sklepów planowane jest w w małych i średnich miastach, a kolejnym krokiem będzie Bratysława. Oto szczegóły.
– Pierwsze sklepy na Słowacji Biedronka uruchomi 5 marca 2025 r. – poinformował Agencję Prasową Republiki Słowackiej TASR Maciej Łukowski, odpowiedzialny za ekspansję Biedronki na Słowacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Faktoring, czyli jak finansować faktury z odroczonym terminem płatności
Biedronka otwiera sklepy na Słowacji
Otwarcie dyskontów firmy Jeronimo Martins planowane jest w dużych i małych miastach, a także na wsiach. – W pierwszej kolejności skupiamy się na budowie sklepów w małych i średnich miastach, a kolejnym krokiem będzie Bratysława – powiedział Łukowski.
Według niego słowacki rynek i warunki biznesowe bardzo różnią się od rynku polskiego, dlatego nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na temat poziomu cen w słowackich sklepach. – Nikt nam nie zrekompensuje różnej wysokości podatków (od żywności) – dodał Łukowski.
W swoich słowackich sklepach Biedronka będzie oferować 3,4 tys. produktów i planuje pozyskiwać połowę świeżych produktów spożywczych od słowackich dostawców. Długoterminowym celem jest posiadanie 40 proc. słowackich produktów na półkach.
Pierwsze zapowiedzi pojawienia się Biedronki na słowackim rynku pojawiły się w 2023 r. Sklepy na Słowacji będą funkcjonować pod polską nazwą "Biedronka". Rozważano także użycie słowackiego odpowiednika "lienka", co oznacza biedronkę, jednak ostatecznie postawiono na oryginalną nazwę.
Ile można zarobić w słowackiej Biedronce?
Jak pisaliśmy w WP Finanse, w ubiegłym roku na słowackim portalu z ogłoszeniami o pracę profesia.sk pojawiły się już pierwsze oferty pracy w dyskoncie. Największa sieć handlowa w Polsce szukała za granicą kandydatów na cztery stanowiska:
- specjalista ds. zakupów - wynagrodzenie to 2 tys. euro miesięcznie, czyli około 8,6 tys. zł;
- analityk kontrolingu - 2,3 tys. euro, czyli około 9,9 tys. zł;
- menadżer podatkowy - 2,8 tys. euro, czyli około 11,7 tys. zł;
- menadżer infrastruktury IT - 3,5 tys. euro miesięcznie, czyli około 15 tys. zł.