Na Słowacji drwią z Biedronki. "Nie wkrótce, ale teraz"
Biedronka zadebiutuje na Słowacji na początku 2025 r. Debiut dyskontu wzbudza duże zainteresowanie na tamtejszym rynku. Kaufland w swojej najnowszej kampanii ironicznie zareagował na wejście nowego konkurenta.
Pierwsze zapowiedzi pojawienia się Biedronki na słowackim rynku pojawiły się w 2023 r. Początkowo, właściciel Biedronki, firma Jeronimo Martins, zapowiadała, że pierwsze dyskonty zaczną działać do końca 2024 r. Jak podaje portalspozywczy.pl, ostatecznie zarząd przesunął debiut na pierwszy kwartał 2025 r.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
To straszy Polaków na zakupach. "Niech mi pan nawet nic nie mówi"
Słowacki Kaufland drwi z Biedronki. "Nie wkrótce, ale teraz"
Sklepy na Słowacji będą funkcjonować pod polską nazwą "Biedronka". Rozważano także użycie słowackiego odpowiednika "lienka", co oznacza biedronkę, jednak ostatecznie postawiono na oryginalną nazwę.
Słowacki Kaufland wykorzystał opóźnienie debiutu Biedronki, by w swojej kampanii marketingowej nawiązać do polskiej sieci. Reklama Kauflandu pod hasłem "Nie wkrótce, ale teraz" celuje w zapowiedzi Biedronki, która już teraz obiecuje "niskie ceny każdego dnia".
Dodatkowo Kaufland w swoich materiałach promocyjnych zastosował kolory kojarzone z marką Biedronka, co – jak zauważają słowackie media – było celowym zabiegiem wizualnym.
Biedronka planuje otworzyć osiem sklepów w różnych miastach Słowacji. Według słowackich mediów rynek w tym kraju jest szczególnie wrażliwy na kwestie cenowe, dlatego strategia cenowa odgrywa kluczową rolę w sukcesie każdej sieci handlowej.
Ile można zarobić w słowackiej Biedronce?
Jak pisaliśmy w WP Finanse, w ubiegłym roku na słowackim portalu z ogłoszeniami o pracę profesia.sk pojawiły się już pierwsze oferty pracy w dyskoncie. Największa sieć handlowa w Polsce szukała za granicą kandydatów na cztery stanowiska:
- specjalista ds. zakupów - wynagrodzenie to 2 tys. euro miesięcznie, czyli około 8,6 tys. zł;
- analityk kontrolingu - 2,3 tys. euro, czyli około 9,9 tys. zł;
- menadżer podatkowy - 2,8 tys. euro, czyli około 11,7 tys. zł;
- menadżer infrastruktury IT - 3,5 tys. euro miesięcznie, czyli około 15 tys. zł.