Trwa ładowanie...
djws30j

BIK Indeks Popytu na Kredyty Konsumpcyjne spadł o 2,4% w październiku

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Wartość Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniósł -2,4% w październiku. Oznacza to, że w październiku br. w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o raporty dla wniosków o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 2,4% w porównaniu z październikiem 2014 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Share
djws30j

Od początku 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła 3%.

"Od maja bieżącego roku obserwowaliśmy stopniowo malejące zainteresowanie kredytami konsumpcyjnymi, które przejawiało się zmniejszającą się dynamiką wartości wnioskowanych i udzielanych kredytów konsumpcyjnych przy jednocześnie niższej liczbie udzielanych kredytów konsumpcyjnych niż rok wcześniej" - powiedział ekspert BIK Sławomir Grzybek, cytowany w komunikacie.

Kredyty konsumpcyjne to łącznie: kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz limity kredytowe.

Wskaźnik BIK Indeks - PKK obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy, po wyłączeniu zapytań kredytowych na kwoty powyżej 200 tys. zł oraz zapytań powtórzonych od tego samego klienta w ostatnich 30 dniach.

(ISBnews)

djws30j

Podziel się opinią

Share
djws30j
djws30j