Trwa ładowanie...

Bilfinger Crist Offshore szuka pracowników

Spółka Bilfinger Crist Offshore poszukuje pracowników, których chce zatrudnić w budowanej w Szczecinie fabryce fundamentów morskich farm wiatrowych. Już mogą zgłaszać się chętni, którzy mają szansę zdobyć pracę, jako spawacze.

Bilfinger Crist Offshore szuka pracownikówŹródło: AFP
d4e9blw
d4e9blw

Szymon Ruta z zarządu Bilfinger Crist Offshore mówił w czwartek podczas konferencji prasowej, że firma zatrudni docelowo ponad 500 osób. Zatrudnienie tylu pracowników będzie odbywało się etapami. - Zakończenie prac budowlanych, tym samym rozpoczęcie funkcjonowania fabryki, planujemy na połowę przyszłego roku. Postęp zatrudnienia będzie płynny; już w 2014 r. zakładamy zatrudnienie około stu osób a w 2015 r. około 300 - powiedział Ruta.

Ruta dodał, że w br. zatrudnione zostaną osoby pracujące w bezpośrednim nadzorze produkcyjnym, które będą pracowały w ostatniej fazie inwestycyjnej i uczestniczyły w rekrutacji pracowników wykonawczych.

Firma już szuka przyszłych pracowników. Bezrobotne osoby z Pomorza Zachodniego do 30 kwietnia br. mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w szkoleniach zawodowych i odbycia płatnego stażu w firmie. Minimum 216 osób przeszkolonych w ten sposób osób ma znaleźć pracę w zakładzie.

Oferta skierowana jest do bezrobotnych w dwóch grupach wiekowych; od 15 do 30 lat i od 50 do 64. Po zgłoszeniu i określeniu predyspozycji, chętni zostaną skierowani na odpowiednie szkolenia zawodowe. Obejmą one m.in. specjalistyczne spawanie blach i rur czy obsługę dźwigów, ale także przyuczenie do zawodu elektryka, ślusarza, operatora wózka widłowego czy malarza przemysłowego.

d4e9blw

Więcej informacji chętni znajdą w czwartki w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie, a także na stronach internetowych Bilfinger Crist Offshore.

Fabryka fundamentów budowana jest na szczecińskiej wyspie Gryfia. Tereny te zostały niedawno włączone do podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Zakład ma budować rocznie około 50 fundamentów kratownicowych o wadze od 800 do 1000 ton każdy i wysokości od 30 do 50 metrów. Głównymi odbiorcami będą niemieckie i brytyjskie firmy.

W spółce Bilfinger Crist Offshore udziały ma niemiecki koncern Bilfinger (62,5 proc.), MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, należący do Agencji Rozwoju Przemysłu (35,67 proc.) i gdyńska stocznia Crist (1,83 proc.).

Bilfinger to jedna z największych międzynarodowych grup świadczących usługi dla budownictwa. Bilfinger generuje roczny dochód na poziomie 8,6 mld euro. Agencja Rozwoju Przemysłu jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa działającą od 1990 r. Jej zadaniem jest wspieranie restrukturyzacji i prywatyzacji podmiotów gospodarczych oraz rozwój przedsiębiorczości. Crist jest producentem specjalistycznego sprzętu stoczniowego w segmentach urządzeń hydrotechnicznych oraz obiektów pływających.

d4e9blw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e9blw