Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Biomed-Lublin: PARP będzie głosowała 'za układem'

Warszawa, 03.06.2016 (ISBnews) - Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek została zawiadomiona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) o zamiarze oddania głosu "za układem" w toczącym się przyspieszonym postępowaniu układowym spółki, podał Biomed.

Share
d8f2qjb

"Oznacza to, że prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. akceptuje rozwiązania układowe zaproponowane przez spółkę w ramach prowadzonego postępowania restrukturyzacyjnego" - czytamy w komunikacie.

PARP została zakwalifikowana do drugiej grupy propozycji układowych obejmujących wierzycieli publiczno-prawnych, zobowiązania wobec których spółka deklaruje spłacić w ciągu 12 miesięcy od zatwierdzenia układu. Agencja posiada wobec spółki wierzytelność w kwocie 32 385 173,02 zł, podano również.

"Emitent informować będzie o powzięciu informacji na temat oddaniu głosu przez innych kluczowych dla zatwierdzenia układu wierzycieli" - czytamy także.

d8f2qjb

W kwietniu spółka podała, że sędzia komisarz wyznaczył termin zgromadzenia wierzycieli Biomed-Lublin w celu głosowania nad układem na 10 czerwca br.

W połowie stycznia br. Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek złożył do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód wniosek o otwarcie postępowania układowego.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Jako jedyna polska firma Biomed Lublin zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2015 r.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb