Trwa ładowanie...
dswtaxw

Biprohut z grupy Mostostal Z. generalnym projektantem części naziemnej kopalni w Oświęcimiu

17.02. Warszawa (PAP) - Przedsiębiorstwo Inżynierskie Biprohut z grupy Mostostalu Zabrze podpisało z Kopex Ex-Coal, z grupy Kopex, umowę na pełnienie roli generalnego projektanta...

Share
dswtaxw

17.02. Warszawa (PAP) - Przedsiębiorstwo Inżynierskie Biprohut z grupy Mostostalu Zabrze podpisało z Kopex Ex-Coal, z grupy Kopex, umowę na pełnienie roli generalnego projektanta części powierzchniowej nowej kopalni węgla kamiennego w obszarze "Oświęcim Polanka 1". Wartość umowy to 20,54 mln zł brutto - poinformował Mostostal Zabrze w komunikacie.

Wartość netto zawartej umowy to 16,7 mln zł netto. Dokładnym jej przedmiotem jest "wykonanie dokumentacji projektowej, dokumentacji podwykonawczej i sprawowanie nadzorów autorskich oraz pełnienie roli generalnego projektanta części powierzchniowej nowej kopalni węgla kamiennego w obszarze +Oświęcim Polanka 1+".

W komunikacie podano, że dokumentacja projektowa wykonana zostanie w terminie 34 miesięcy od dnia zawarcia umowy, nadzór autorski sprawowany będzie w okresie budowy, lecz nie dłużej niż w terminie do końca III kwartału 2018 r., zaś dokumentacja podwykonawcza danego etapu wykonana będzie w terminie do 2 miesięcy po każdym zakończonym etapie robót budowlanych, które będą wykonane nie później niż do końca III kwartału 2018 r.

Kopex wcześniej informował, że nakłady na budowę kopalni prawdopodobnie wyniosą 1,6 mld zł, zaś planowany start operacyjny kopalni to IV kwartał 2017 roku. (PAP)

kam/ osz/

dswtaxw

Podziel się opinią

Share
dswtaxw
dswtaxw