Trwa ładowanie...
d25r7h0

Blirt chce pozyskać z emisji 15-25 mln zł i w styczniu wejść na NC

17.11. Warszawa (PAP) - Blirt Biolab Innovative Research Technologies, firma badawczo - rozwojowa prowadząca działania w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej, chce...

d25r7h0
d25r7h0

17.11. Warszawa (PAP) - Blirt Biolab Innovative Research Technologies, firma badawczo - rozwojowa prowadząca działania w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej, chce na przełomie listopada i grudnia przeprowadzić ofertę prywatną o wartości 15-25 mln zł. W styczniu 2011 roku spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect - poinformował Blirt w komunikacie prasowym.

Spółka podała, że środki z emisji mają zostać przeznaczone na rozbudowę laboratorium i zakup dodatkowego wyposażenia, zapewnienie udziału własnego na realizację kolejnych projektów dofinansowywanych ze środków PARP, jak również zasilenie kapitału obrotowego.

Celem strategicznym Blirt jest osiągnięcie pozycji lidera wśród firm o podobnym profilu biotechnologicznym w Polsce i znaczącej pozycji na rynku europejskim.

W 2009 roku spółka miała 0,1 mln zł przychodów, 1,5 mln zł straty EBIT i 1,6 mln zł straty netto. Blirt prognozuje, że w 2010 roku przychody wzrosną do 2,1 mln zł, a strata netto wzrośnie do 2,4 mln zł. W 2012 roku przychody mają wynieść 11,1 mln zł, a zysk netto będzie na poziomie 2,9 mln zł.

d25r7h0

"Prognozy nie uwzględniają wpływów z komercjalizacji własnych projektów badawczo - rozwojowych. W prognozie uwzględniono wartość dotacji unijnych w wysokości 8,1 mln zł oraz założono podwyższenie kapitału zakładowego w drodze oferty prywatnej w wysokości 20 mln zł" - napisano w komunikacie.

Blirt jest firmą badawczo - rozwojową, prowadzącą też laboratorium usługowe. Oferta Blirt obejmuje sprzedaż usług biotechnologicznych, realizację projektów badawczo - rozwojowych na zlecenie (outsourcing badań) oraz prowadzenie własnych komercyjnych projektów badawczo-rozwojowych. Oferta Blirt w zakresie outsourcingu badań obejmuje procesy w fazie przedklinicznych testów laboratoryjnych: konstrukcję cząsteczki, syntezę, testy in vitro oraz procesy analityczne w wybranych etapach testów w fazie klinicznej badań.

Blirt realizuje projekty współfinansowane ze środków z Unii Europejskiej. Spółka jest beneficjentem pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

Akcjonariuszami spółki są Marian Popinigis, prof. Jerzy Kur oraz Jerzy Milewski. (PAP)

pel/ gor/

d25r7h0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25r7h0