Trwa ładowanie...

Bobry powinny być jadalne, uważa minister. Bo "ich płetwy to afrodyzjaki"

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski chce wystąpić o uznanie bobrów i żubrów za zwierzęta jadalne. Argumentuje, że płetwy bobrów są... świetnymi afrodyzjakami.

Bobry powinny być jadalne, uważa minister. Bo "ich płetwy to afrodyzjaki"Źródło: pixabay, fot: Didgeman
d1jsgb4
d1jsgb4

- Teraz nie wiadomo co z tym bobrem zrobić, nawet jakby się go upolowało - stwierdził minister Ardanowski na konferencji "Rola izb rolniczych w kształtowaniu i realizacji polityki rolnej państwa".

- A jeszcze jak ludzie sobie przypomną, że płetwa bobra ma ponoć właściwości afrodyzjaków, to się może okazać, że i problem bobrów się niedługo skończy - cytuje słowa ministra serwis Farmer.pl.. Minister miał więc zasugerować by bobry, podobnie jak żubry, uznać za zwierzęta jadalne.

Obecnie bobry są w Polsce częściowo chronione - dopuszcza się na przykład pewne redukcje ich liczebności. Zwierzę znajduje się również na liście gatunków podlegających specjalnej ochronie w Unii Europejskiej.

"W Polsce mówi się trochę źle o bobrach". Obejrzyj wideo:

d1jsgb4

Szef resortu rolnictwa wypowiadał się też na konferencji na inne tematy, na przykład mówił o uboju rytualnym. Uznał, że warto go prowadzić na potrzeby niektórych rynków. - A jak się to nie podoba niektórym organizacjom, to trudno - miał stwierdzić minister Ardanowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jsgb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jsgb4