Trwa ładowanie...
diczibg

Bochniarz: w kwestii bezrobocia najważniejsze teraz są czynniki polityczne

Jeżeli gospodarka będzie rozwijała się w tak jak dotychczas to myślę, że nie ma większego zagrożenia dla spadającego bezrobocia - powiedziała prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. Oceniła, że najważniejsze w tej chwili są czynniki polityczne.

Share
diczibg

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w środę, że we wrześniu stopa bezrobocia spadła do jednocyfrowego wyniku i wyniosła 9,9 proc. przy 10 proc. w sierpniu.

"Jest pytanie jaka będzie opcja po wyborach i co wtedy rząd czy koalicja rządowa zaproponuje" - dodała prezydent Konfederacji Lewiatan.

Zastanawiała się, czy wynik wyborów parlamentarnych nie ostudzi zapędów przedsiębiorców czego skutkiem będzie ograniczenie inwestycji. Mówiła też, że innym skutkiem wyborów może być stabilizacja na rynku pracy.

diczibg

"Myślę, że w tej chwili najważniejsze są czynniki polityczne i te krajowe i te zewnętrzne" - dodała Bochniarz. Zwróciła uwagę na to, że tego co dzieje się w Europie i na świecie nie można nazwać "etapem spokoju".

Z wyliczeń MPiPS wynika, że w urzędach pracy na koniec września zarejestrowanych było 1 mln 540,9 tys. osób, co oznacza spadek w ciągu miesiąca o 22,6 tys. Sytuacja najbardziej poprawiła się w województwie mazowieckim, śląskim i dolnośląskim.

diczibg

Podziel się opinią

Share
diczibg
diczibg