Trwa ładowanie...
d30ibbs

BofA Merrill Lynch: Ewentualna zmiana na stanowisku szefa MF bez wpływu na rynki

Warszawa, 12.02.2016 (ISBnews) - Ewentualna rezygnacja ministra finansów Pawła Szałamachy nie wpłynie na rynki negatywnie, jeśli zastąpi go na przykład były minister oraz szef Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Stanisław Kluza, uważają analitycy Bank of America Merrill Lynch.

Share
d30ibbs

"Pojawiają się plotki dotyczące możliwej rezygnacji ministra finansów Pawła Szałamachy. Uważamy, że razem z wicepremierem Morawieckim stanowi on 'kotwicę' polityki makroekonomicznej PiS. Gdyby rzeczywiście doszło do zmiany na tym stanowisku, a następcą zostałby były minister oraz szef KNF Stanisław Kluza, naszym zdaniem to nie miałoby to jednak większych negatywnych skutków" - czytamy w raporcie banku.

Plotki związane z ewentualnym odejściem ministra finansów pojawiły wraz z opublikowaniem drugiej wersji projektu ustawy dotyczącej podatku od sprzedaży detalicznej, która została oprotestowana przez liczne organizacje handlowe i Komisję Europejską.

W wywiadzie dla radiowej Trójki szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk powiedział dziś rano, że wszelkie propozycje związane m.in. z podatkiem od sprzedaży detalicznej, który wczoraj były przez niego prezentowane publicznie, były uzgadniane wcześniej z ministrem finansów i "nie jest tak, że działamy jeden przeciwko drugiemu".

(ISBnews)

d30ibbs

Podziel się opinią

Share
d30ibbs
d30ibbs