Trwa ładowanie...
d2mshsu

BofA Merrill Lynch: Polska najszybciej rozwijającym się krajem CEE do 2020 r.

Warszawa 14.01.2014 (ISBnews) - Wzrost gospodarczy w Polsce w latach 2015-2020 będzie przekraczać 3% rocznie, prognozuje BofA Merrill Lynch. Polska obok Rumunii będzie najszybciej rozwijającym się krajem Europy Środkowo-Wschodniej.

Share
d2mshsu

"Polska stwarza warunki do stabilnego rozwoju, wspieranego przez inwestycje infrastrukturalne, zdrową sytuacje finansową przedsiębiorstw oraz możliwości sektora bankowego w finansowaniu dynamicznego rozwoju gospodarczego. Polska będzie do 2020 r. krajem z największym wzrostem PKB per capita w całym regionie EEMEA" - informuje w raporcie BofA Merrill Lynch.

Zdaniem analityków BofA, Polska jest wśród najatrakcyjniejszych inwestycyjnie rynków w regionie EEMEA, biorąc pod uwagę prognozowany wzrost gospodarczy oraz ryzyka gospodarcze i polityczne. Według nich, od 2008 r. Polska i Turcja najbardziej poprawiły wyniki w zakresie konkurencyjności i zarządzania.

Według analityków, trzy dominujące trendy w regionie EEMEA do 2020 r. to: wzrosty na rynkach surowców i długu, reformy i wzrost produktywności jako główny motor wzrostu gospodarczego, demografia jako źródło ryzyk politycznych.

(ISBnews)

d2mshsu

Podziel się opinią

Share
d2mshsu
d2mshsu