Trwa ładowanie...
d3fz2tr

Bogaty ma frajdę z etatu

80 proc. osób o wysokich zarobkach twierdzi, że pracuje dla własnej satysfakcji i z potrzeby samorealizacji - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę doradczą KPMG.
Share
Bogaty ma frajdę z etatu
Źródło: Jupiterimages
d3fz2tr

W swoich badaniach firma KPMG skupiła się na dobrach luksusowych, stylu życia, pracy najlepiej zarabiających i ich wypoczynku. Jak donosi "Rzeczpospolita", aż 80 procent pytanych deklaruje, że najważniejszym motorem do pracy jest satysfakcja z wykonywanej pracy. Dopiero na drugim miejscu wskazywali pieniądze. Jako ważny motyw pracy wśród osób zarabiających co najmniej 20 tys. miesięcznie wskazało je siedmiu na dziesięciu pytanych.

Jak wynika z raportu, zamożni pracownicy dużo więcej czasu spędzają w pracy niż gorzej zarabiający. Większość z nich spędza w biurze od 40-60 godzin tygodniowo. Niektórym jednak to nie wystarczy, co piąty badany deklarował, że pracuje jeszcze dłużej.

Zdaniem psychologa pracy Krzysztofa Kosy, dla najlepiej zarabiających ważna jest możliwość zaprezentowania swojego sukcesu. Dodatkowo, przy pewnym i wysokim statusie materialnym nie wypada mówić, że pracuje się dla pieniędzy. Ważnym czynnikiem decydującym o motywach pracy, zwłaszcza u ludzi starszych, jest kontakt z ludźmi. To właśnie u nich kwestie finansowe schodzą na plan dalszy.

kj

d3fz2tr

Podziel się opinią

Share
d3fz2tr
d3fz2tr