Trwa ładowanie...
d2gvc2e

Bogdanka obniża CAPEX na ten rok o ponad 10 proc. do ok. 624 mln zł

29.08. Warszawa (PAP) - Bogdanka zaktualizowała plany inwestycyjne na ten rok. Nakłady mają wynieść ok. 624 mln zł wobec 707,1 mln zł planowanych wcześniej - podała spółka w...

d2gvc2e
d2gvc2e

29.08. Warszawa (PAP) - Bogdanka zaktualizowała plany inwestycyjne na ten rok. Nakłady mają wynieść ok. 624 mln zł wobec 707,1 mln zł planowanych wcześniej - podała spółka w raporcie półrocznym.

"W zestawieniu wykonania realizowanych inwestycji na dzień 30 czerwca 2013 roku LW Bogdanka odnotowuje odchylenia w stosunku do planu, co wynika zarówno z przesunięć czasowych realizowanych zadań w roku bieżącym, jak i z optymalizacji zakresu działań. Narastająco, planowane nakłady inwestycyjne wykonane zostały w 31 proc. w stosunku do planu na 2013 r" - podała Bogdanka w sprawozdaniu zarządu.

"Dokonana ponowna weryfikacja zamierzeń inwestycyjnych skłoniła zarząd spółki do przedstawienia aktualizacji planu nakładów na rok bieżący. Obecnie zarząd przewiduje, iż wielkość nakładów w 2013 roku powinna wynieść łącznie ok. 624 mln zł" - napisano.

W pierwszym półroczu Bogdanka wydała na inwestycje ok. 222 mln zł. Plan na 2013 rok zakładał CAPEX na poziomie 707,15 mln zł.

d2gvc2e

Spółka podała, że m.in. przesunięto środki przewidziane na realizację koncesji w obszarach "K-6, K-7" i "K-3". oraz na centralną klimatyzację pola Bogdanka. Spółka zrezygnowała też z zakupu kompleksu przodkowego dla pola Stefanów za 42 mln, planuje zakup mniejszej ilości przenośników taśmowych i innych urządzeń. Do planu wprowadzono z kolei remont kombajnu ścianowego i kombajnu chodnikowego.

"Weryfikacja planów nie ma wpływu na realizację zadań produkcyjnych" - napisano. (PAP)

pel/

d2gvc2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gvc2e