Trwa ładowanie...
d1ywvlc

Bogdanka podpisała z Energa EO umowę sprzedaży węgla o wartości około 12,5 mld zł

19.10. Warszawa (PAP) - LW Bogdanka podpisała z Energa Elektrociepłownie Ostrołęka umowę na dostawy węgla energetycznego do nowo budowanego bloku energetycznego w Ostrołęce - Bloku...

Share
d1ywvlc

19.10. Warszawa (PAP) - LW Bogdanka podpisała z Energa Elektrociepłownie Ostrołęka umowę na dostawy węgla energetycznego do nowo budowanego bloku energetycznego w Ostrołęce - Bloku C o mocy około 1.000 MW. Przewidywany początek dostaw i początek okresu eksploatacji Bloku C ma nastąpić w 2016 r. Wartość całej umowy wg cen bieżących wynosi około 12,5 mld zł netto - poinformowała Bogdanka w komunikacie.

W komunikacie podano, że okres obowiązywania umowy liczy się od dnia zawarcia do wykonania dostaw dla pełnych 19 lat okresu eksploatacji Bloku C.

Cena węgla będzie ustalana na okresy kwartalne na podstawie formuły cenowej powiązanej z cenami węgla na rynkach światowych.

d1ywvlc

Umowa może być wypowiedziana przez Bogdankę jeśli do połowy 2012 r. nie nastąpi zawarcie umowy na zaprojektowanie, zamówienie i wykonanie planowanego bloku, a także zamknięcie finansowania inwestycji bloku energetycznego.

Umowa nie może być wypowiedziana przez strony umowy przez pierwsze 12 lat od dnia rozpoczęcia eksploatacji nowego bloku, po tym okresie stronom przysługuje prawo wypowiedzenia umowy z 3-letnim okresem wypowiedzenia.(PAP)

gsu/ ana/

d1ywvlc

Podziel się opinią

Share
d1ywvlc
d1ywvlc