Trwa ładowanie...
d1yhjh0

Bogdanka złożyła prospekt w KNF, oferta w I kw. 2009 roku

28.11.Warszawa (PAP) - Bogdanka złożyła prospekt emisyjny w
Komisji Nadzoru Finansowego. Wartość oferty może wynieść od 300 do
600 mln zł, a planowany termin przeprowadzenia...

d1yhjh0
d1yhjh0

28.11.Warszawa (PAP) - Bogdanka złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Wartość oferty może wynieść od 300 do 600 mln zł, a planowany termin przeprowadzenia oferty to pierwszy kwartał 2009 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Oferującym akcje jest DI BRE Banku.

"Wartość oferty publicznej LW Bogdanka może wynieść od 300 do 600 mln zł. Oferta publiczna Spółki planowana jest na pierwszy kwartał 2009 roku" - napisano w komunikacie.

Lubelski Węgiel Bogdanka SA chce z oferty pozyskać środki na modernizację istniejącej i budowę nowej infrastruktury technicznej w ramach Pola Stefanów, która umożliwi spółce podwojenie produkcji węgla, począwszy od 2014 roku.

d1yhjh0

Bogdanka jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce. Zdolności wydobywcze Bogdanki wynoszą 25 tys. ton urobku węglowego na dobę.

"Realizowana w pierwszej połowie 2008 roku produkcja zapewnia Grupie LW Bogdanka prawie 7-proc. udział w krajowym rynku węgla kamiennego oraz 10,5-proc. w krajowym rynku węgla energetycznego" - napisano w komunikacie spółki.

"Grupa przewiduje, że realizacja planowanych inwestycji Spółki (udostępnienie nowych zasobów węgla i uruchomienie wydobycia w polu Stefanów), pozwoli zwiększyć udział LW Bogdanka na rynku węgla kamiennego w Polsce do 12 proc. w 2014 roku" - napisano w komunikacie spółki.

W 2007 roku Bogdanka zanotowała 886,6 mln zł przychodów oraz 77,7 mln zł zysku netto. W 2007 roku przychody ze sprzedaży węgla energetycznego stanowiły 92,87 proc. przychodów grupy, w której skład wchodzi również Łęczyńska Energetyka, producent oraz dystrybutor energii cieplnej.

d1yhjh0

Odbiorcami spółki są w głównej mierze firmy przemysłowe, przede wszystkim podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej, zlokalizowane we wschodniej i północno- wschodniej Polsce.

Poza główną działalnością, spółka produkuje również, w ramach wykorzystania odpadów górniczych, materiały budowlane w Zakładzie Ceramiki Budowlanej "EkoKlinkier".

Największym akcjonariuszem Bogdanki jest Skarb Państwa, kontrolujący obecnie blisko 97 proc. kapitału i głosów na WZA spółki. (PAP)

pam/ osz/

d1yhjh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yhjh0