Trwa ładowanie...

Bon turystyczny na wakacje 2020 roku. Jak ubiegać się o świadczenie?

Bon turystyczny może trafić do Polaków już w tym roku.Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda w trakcie sobotniej wizyty w Stalowej Woli, świadczenie w wysokości 500 złotych otrzyma każde dziecko. Głównym celem nowego rządowego programu jest wsparcie polskiej branży turystycznej.

Share
Bon turystyczny na wakacje 2020 roku. Jak ubiegać się o świadczenie?
Źródło: pixabay.com
d3m2zuw

Bon turystyczny na wakacje 2020 roku. Jak ubiegać się o świadczenie?

Bon turystyczny najprawdopodobniej wejdzie w życie pod koniec lipca. Wniosek o świadczenie będzie można wysłać korzystając z tego samego systemu co przy ddatku 500 plus. Ponadto beneficjenci otrzymają specjalne kody w formie elektronicznej, które podawać się będzie np. w hotelu. Wówczas właściciel otrzyma przelew po kilku dniach. Sam bon ma być ważny do końca 2021 roku.

Czytaj też: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/odmrazanie-gospodarki-otwarcie-silowni-na-jakich-zasadach-6514908298573441a.html" target="_blank">Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?</a>

Według ekspertów realna wartość 500+ wynosi każdego miesiąca o ok. 40 zł mniej. Potencjalna "strata" w skali roku wynosi tym samym ok. 500 zł, a rekompensować ją ma właśnie bon turystyczny.

Bon turystyczny

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie u źródła, Polska Organizacja Turystyczna opracuje specjalny formularz dla chętnych do udziału w programie, który następnie zawiśnie na stronie ZUS. Zakład dokona wstępnej weryfikacji czy firma ma właściwe PKD wpisane w działalności i czy nie jest zawieszona.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Przypomnijmy, że za bon turystyczny - poza Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - odpowiadać będzie właśnie Polska Organizacja Turystyczna. To tam powstanie lista podmiotów turystycznych uprawnionych do realizowania świadczeń wakacyjnych. POT będzie również rozpatrywał ewentualne skargi na usługi opłacone z publicznych pieniędzy.

d3m2zuw

Podziel się opinią

Share
d3m2zuw
d3m2zuw