Trwa ładowanie...
d8gj3ck
06-02-2017 12:06

Borys: PFR może zapewnić do ok. 5 mld zł finansowania na projekty energetyczne

Warszawa, 06.02.2017 (ISBnews) - Polski Fundusz Rozwoju (PFR) może potencjalnie zapewnić do ok. 5 mld zł finansowania na projekty energetyczne, jednak więcej projektów może się pojawić dopiero od przyszłego roku, poinformował prezes Paweł Borys.

Share
d8gj3ck

"Żeby nie przekroczyć limitów, to tę zdolność mamy w granicach blisko 5 mld zł" - powiedział Borys dziennikarzom w kuluarach Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Wskazał, że obecnie możliwości finansowania kapitałowego energetyki ze strony PFR dla pojedynczego projektu to od 500 mln optymalnie do nawet ok. 1 mld zł. Z kolei finansowanie długiem może wynieść 1-1,5 mld zł - dzięki zwiększeniu kapitału BGK.

Zaznaczył, że główne projekty w energetyce, w tym Ostrołęka C, wejdą w fazę finansowania w 2018 r.

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju, zgodnie z przyjętym przez polski rząd Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, integruje w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania: Agencję Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Centrum strategicznym tworzonej grupy jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. Celem PFR jest zapewnienie sprawnych narzędzi realizacji polityki rozwoju oraz zwiększenie potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski w ramach jednolitej platformy instrumentów rozwojowych dla przedsiębiorców, samorządów i klientów indywidualnych. PFR działa zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi standardami.

(ISBnews)

d8gj3ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gj3ck
d8gj3ck