BPH i GE Money przesunęły termin połączenia na trzeci kwartał 2009 (opis)
25.11.Warszawa (PAP) - Bank BPH i GE Money Bank zdecydowały o przesunięciu na trzeci kwartał 2009 roku prawnego połączenia obu banków - poinformował BPH w komunikacie.
25.11.Warszawa (PAP) - Bank BPH i GE Money Bank zdecydowały o przesunięciu na trzeci kwartał 2009 roku prawnego połączenia obu banków - poinformował BPH w komunikacie.
Wcześniej planowano, że do połączenia BPH i GE Money Banku dojdzie w pierwszym kwartale 2009 roku.
"Plan połączenia oraz strategia dla połączonego banku zostały ogłoszone 24 września 2008 roku w oparciu o dostępne wówczas prognozy makroekonomiczne i założenia rozwoju sektora bankowego. W kontekście zmian makroekonomicznych, banki stoją na stanowisku, iż należy zweryfikować, czy kluczowe elementy połączenia i plany połączonego banku w pełni odzwierciedlają nowe okoliczności" - napisano w komunikacie BPH.
"Obydwa banki podtrzymują zamiar przeprowadzenia integracji i zobowiązanie do osiągnięcia korzyści z połączenia ich działalności. Będziemy sukcesywnie informować akcjonariuszy o realizacji harmonogramu połączenia i wszelkich proceduralnych działaniach podejmowanych w jego ramach" - dodano.
Zaktualizowane elementy strategii i planu połączenia zostaną przekazane Komisji Nadzoru Finansowego jako uzupełnienie wcześniejszego wniosku o połączenie obu banków, złożonego we wrześniu tego roku.
Z kolei w komunikacie prasowym bank GE Money poinformował, że zmiana terminu planowanego połączenia nie wpływa na główny cel, jakim jest integracja obu banków.
"GE Money zamierza w dalszym ciągu inwestować w Polsce, aby stworzyć bank uniwersalny z silnym ramieniem consumer finance, który znajdzie się w pierwszej piątce banków w perspektywie od trzech do pięciu lat. W tym celu Grupa GE Money zainwestowała w Polsce w 2008 roku ok. 50 mln USD. Podobne środki będą przeznaczone na rozwój także w kolejnych latach" - napisano w komunikacie GE Money.
GE Money Bank działa w Polsce od stycznia 2005 roku. Powstał w wyniku połączenia GE Capital Banku i GE Banku Mieszkaniowego, działających na rynku od połowy lat dziewięćdziesiątych.
Bank oferuje m.in. kredyty hipoteczne na cele mieszkaniowe i konsumpcyjne, kredyty na zakup towarów i usług w systemie sprzedaży ratalnej, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, program finansowania sprzedaży samochodów używanych i karty kredytowe.
Bank zatrudnia ponad 5000 osób na terenie całego kraju.
Bank BPH jest bankiem uniwersalnym obsługującym klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz klientów korporacyjnych.
Bank ma sieć ponad 200 własnych oddziałów i placówek partnerskich.
Łącznie oba banki mają obecnie 329 placówek. Do końca 2009 roku ma ich być 400, a do końca 2011 roku 530.
Według szacunków obu banków roczne korzyści z efektu synergii do 2011 roku mają wynosić ok. 280 mln zł. (PAP)
pr/ asa/