Trwa ładowanie...
d270hl2

Brak chętnych na kupno miasteczka westernowego Mrongoville

Nie ma chętnych na kupno westernowego miasteczka Mrongoville, zbudowanego w stylu Dzikiego Zachodu w Mrągowie (warmińsko-mazurskie).

d270hl2
d270hl2

Do miejskiej gminy Mrągowo, które chce sprywatyzować miasteczko nie zgłosiła się żadna firma zainteresowana kupnem - poinformowała PAP burmistrz Otylia Siemieniec.

Gmina, która jest jedynym właścicielem spółki z o.o. Mrongoville, chce sprzedać ponad 51 procent jej udziałów. Burmistrz dodała, że gmina ponowi zaproszenie do negocjacji na sprzedaż udziałów w spółce, a gdy znów nie będzie chętnych, to ogłoszony zostanie przetarg na dzierżawę obiektu. - Wiem, że są firmy zainteresowane dzierżawą i dlatego chcemy wyjść im na przeciw. Minimalny okres dzierżawy to 10 lat, choć wiem, że podobny obiekt w Polsce został wydzierżawiony na 30 lat - podała burmistrz Mrągowa.

Według władz miasta inwestor będzie musiał zachować dotychczasowy charakter działalności, czyli będzie musiał prowadzić ofertę miasteczka westernowego dla turystów. Samorząd chce by inwestor zaproponował poszerzenie oferty rozrywkowo-turystycznej na terenie Mrongoville i wybudował nowe obiekty, które przyciągną turystów.

Na powierzchni 3 hektarów znajdują się m.in.: dworzec Mrongoville, amfiteatr, posterunek szeryfa i więzienie, ratusz, saloon, poczta, wioska indiańska oraz domki traperów. Westernowe miasteczko proponuje turystom m.in. park rozrywki z pokazami kaskaderskimi, pokazami rodeo i jazdy konnej.

Mrongoville każdego roku odwiedza od 40 tys. do 60 tys. turystów - najwięcej w czasie wakacji, zwłaszcza podczas Pikniku Country, który odbywa się każdego roku w lipcu.

Miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 roku, a jego budowa, która kosztowała 8 mln zł, została dofinansowana z unijnych pieniędzy w wysokości 4,5 mln zł.

d270hl2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d270hl2