Trwa ładowanie...
hotel
25-11-2015 06:44

Branża hotelarska. Cieszy liczba gości. Dlaczego jednak martwią niskie ceny?

Rozwój branży hotelarskiej w Polsce będą napędzać wielkie zagraniczne sieci - informuje "Rzeczpospolita".

Branża hotelarska. Cieszy liczba gości. Dlaczego jednak martwią niskie ceny?Źródło: WP.PL, fot: pixaby
d2uqaad

Choć w branży hotelowej rośnie konkurencja - w tym roku przybyło już kilkadziesiąt nowych hoteli - średnia frekwencja jest coraz wyższa. Po pierwszych ośmiu miesiącach 2015 r. przeciętne obłożenie sięgnęło 68,2 proc., podczas gdy w roku ubiegłym było na poziomie 64,1 proc., a rok wcześniej wyniosło 62,9 proc.

Według międzynarodowej firmy doradczej Horwath HTL, to efekt coraz lepszej koniunktury gospodarczej, zwiększającego się ruchu turystycznego i rosnącej zamożności społeczeństwa. Mimo to branża ma powody do zmartwień.

- Wyniki polskich hoteli na tle innych państw europejskich nadal nie są satysfakcjonujące. Powodem są niskie ceny - mówi Dariusz Futoma, dyrektor Horwath HTL Poland.

d2uqaad

Hotelarze, zwłaszcza z hoteli niezrzeszonych w sieciach lub z sieci krajowych, przyznają, że taka sytuacja utrudnia, a nawet uniemożliwia, inwestycje. W rezultacie ta część branży, która opiera się na polskim kapitale, rozwija się dużo wolniej niż sieci zagraniczne. Te ostatnie mają za to w polskim rynku coraz większy udział.

Zobacz także: Lepsze zarobki albo... utrata pracy. Co czeka Polaków?

d2uqaad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uqaad