Trwa ładowanie...
db96i9u
db96i9u

Braster ukończył linię produkcyjną matryc urządzenia wykrywającego raka piersi

Warszawa, 02.12.2015 (ISBnews) - Braster ukończył I etap inwestycji i dysponuje już linią produkcyjną matryc ciekłokrystalicznych, stanowiących kluczowy element urządzenia Braster Tester, służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi. Stworzenie infrastruktury zakładu produkcyjnego w podwarszawskich Szeligach, umożliwi spółce wprowadzenie urządzenia do sprzedaży zgodnie z planem, tj. w II połowie 2016 r., podał Braster.
Share
db96i9u

Dzięki stworzeniu linii technologicznej oraz niezbędnej infrastruktury zakładu, spółka będzie mogła przeprowadzać cały proces produkcji ciekłokrystalicznych matryc. II etap prac inwestycyjnych obejmuje uruchomienie instalacji linii, jej rozruch oraz testy produkcyjne, które mają zakończyć się w maju 2016 r. Dzienna wydajność takiej maszyny bez uwzględnienia strat może wynieść ponad 2 tys. kompletów matryc.

"Innowacyjna technologia, którą aktualnie posiadamy w naszym zakładzie produkcyjnym to inwestycja o kluczowym znaczeniu dla przyszłego rozwoju spółki. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że realizacja inwestycji przebiega sprawnie i terminowo. Śmiało mogę powiedzieć, że dysponujemy fabryką produkcyjną matryc ciekłokrystalicznych, która stanowi serce naszego urządzenia. Nikt na świecie nie jest w stanie stworzyć czegoś takiego, gdyż to my jesteśmy jej autorem i najlepiej wiemy, jak dokładnie przeprowadzić proces produkcyjny" - powiedział prezes Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

Poza produkcją matryc ciekłokrystalicznych, które spółka wykona we własnym zakresie, pozostała część montażowa urządzenia będzie realizowana w outsourcingu u renomowanego partnera zajmującego się produkcją kontraktową. Jednocześnie Braster kończy negocjacje z firmą, która wykona ostateczny konsumencki design urządzenia i zaprojektuje jego industrializację, czyli przejdzie od konceptu wizualizacji urządzenia aż do dokumentacji, którą przekazuję się do fabryki na linię produkcyjną, podano również.

db96i9u

W czerwcu 2015 r. w ramach oferty publicznej Braster pozyskał 39 mln zł. Środki te poza budową linii technologicznej są wykorzystywane m.in. na opracowanie finalnej, komercyjnej wersji urządzenia, stworzenie systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia, a także realizację prac związanych z wdrożeniem produktu na rynek, przypomniano.

Zgodnie ze strategią, kompleksowy pakiet produktu składający się z urządzenia Braster Tester wraz z abonamentem skierowany będzie bezpośrednio do kobiet i w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Polsce. W 2017 r. wejdzie na rynki brytyjski i niemiecki, a w roku kolejnym większości pozostałych państw unijnych oraz rynek amerykański.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

(ISBnews)

db96i9u

Podziel się opinią

Share
db96i9u
db96i9u