Trwa ładowanie...
d2puwrf

Bronisze: więcej importowanych warzyw szklarniowych

Na rynku hurtowym w Broniszach jest coraz więcej importowanych warzyw. Dużo jest ogórków, coraz więcej papryki, cukinii i bakłażanów. Można też kupić sałaty i brokuły.
Share
d2puwrf

Jak zaznaczyła rzecznik rynku Małgorzata Skoczewska, pomimo, że w sprzedaży nadal są krajowe ogórki, to coraz częściej uzupełniane są one importem, a to z powodu niższych cen. Krajowe ogórki kosztują obecnie w hurcie od 5,50 zł do 7 zł za kg, a importowane od 4,20 do 5 zł. Ceny krajowych ogórków w porównaniu z ubiegłym rokiem są o połowę wyższe, ale droższe są także te importowane.

Natomiast w pełnej ofercie odmianowej są krajowe pomidory: zwykłe w cenach od 2,66 do 4,33 zł za kg, malinowe od 6 do 9 zł za kg. Są one o 1/3 droższe niż w listopadzie ubiegłego roku.

Duży wybór jest krajowych warzyw korzeniowych, ich ceny od dwóch tygodni nie zmieniają się. Marchew w ofercie hurtowej oferowana jest w cenie 60 gr za kilogram, tj. ok. 14 proc. mniej niż przed rokiem. Cebula, kapusta biała i ziemniaki są ponad 50 proc. tańsze niż rok temu, a średnie ceny hurtowe kształtują się na poziomie 43 gr za kg cebuli, 33 gr za kg kapusty i 30 gr za kg ziemniaków.

d2puwrf

Tańsze niż rok temu są jabłka i gruszki. Większość krajowych odmian jabłek jest nawet o połowę tańszych. Ceny hurtowe dla antonówki to około 86 gr/kg, w podobnej cenie jest lobo. Delicates i gala w cenie około 1 zł za kilogram. Tanie są też orzechy po 7 zł za kilogram.

Bronisze to największy w Europie Środkowo-Wschodniej rynek hurtowy owoców, warzyw i kwiatów. Zaopatrują się na nim odbiorcy z wielu regionów Polski, a także wiele warszawskich sklepów. Można też indywidualnie dokonać zakupów, pod warunkiem jednak, że kupimy np. skrzynkę jabłek lub pomarańczy czy worek ziemniaków lub marchwi. Duża część oferowanych tam warzyw i owoców trafia na eksport.

d2puwrf

Podziel się opinią

Share
d2puwrf
d2puwrf