Trwa ładowanie...

Brytyjska rodzina królewska sprzedaje zamek. Cena: 2,5 mln funtów

850 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, do tego wieże, mury obronne, piwnica z komnatą na wino i wielki ogród. Tyle oferuje utrzymany w stylu neogotyckim zamek, którego pozbyć się chce brytyjska rodzina królewska. Cena? 2,5 mln funtów, czyli ok. 12 mln zł

Share
Brytyjska rodzina królewska sprzedaje zamek. Cena: 2,5 mln funtów
Źródło: Devizes Castle, St John's Street, Devizes/CC BY-SA 2.0
d1j4n33

Jak pisze "Rzeczpospolita", choć oryginalny zamek Devizes w hrabstwie Wiltshire został zbudowany już w 1080 roku, obecne budowla pochodzi z połowy XIX wieku.

Pierwotny zamek został zburzony i spalony w 1648 roku przez wojska Oliwera Cromwella podczas angielskiej wojny domowej.

W XIX wieku postanowiono zamek odbudować, utrzymując do w zbliżonym do oryginału stylu neogotyckim i neonormańskim.

d1j4n33

Jak pisze gazeta, stąd mury zwieńczone blankami, wieżyczki, kamienne okna czy imponujące kominki z kamienia. W zamku są także dębowe posadzki oraz przejścia między pokojami obramowane kamiennymi łukami.

Zamek ma pięć kondygnacji, na których znajdują się: hol wejściowy, kuchnia z częścią jadalną, duża jadalnia, cztery salony, biblioteka, galeria obrazów, oranżeria, dziewięć sypialni i pięć łazienek.

Na terenie hrabstwa Wiltshire znajduje się miasto Salisbury, które w ostatnim czasie stało się słynne na cały świat za sprawą próby otrucia Siergieja Skripala przez rosyjskie służby specjalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j4n33

Podziel się opinią

Share
d1j4n33
d1j4n33