Trwa ładowanie...
d441vde

BSH Bosch und Siemens może zainwestować w Zelmera co najmniej kilkadziesiąt mln zł

14.11. Warszawa (PAP) - BSH Bosch und Siemens w przypadku powodzenia wezwania na akcje Zelmera może zainwestować w produkcję oraz segment badań i rozwoju spółki co najmniej...

d441vde
d441vde

14.11. Warszawa (PAP) - BSH Bosch und Siemens w przypadku powodzenia wezwania na akcje Zelmera może zainwestować w produkcję oraz segment badań i rozwoju spółki co najmniej kilkadziesiąt mln zł - poinformowali przedstawiciele BSH na konferencji.

"BSH jest gotowa zainwestować odpowiednie środki w spółkę Zelmer w celu rozszerzenia jej portfolio produktowego i umocnienia pozycji na rynkach lokalnych" - powiedział Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Pytany o skalę i rodzaj inwestycji odpowiedział: "Mogę powiedzieć, że z naszych wstępnych analiz wynika, że zainwestujemy w produkcję i obszar R&D. Byłyby to znaczące środki, tzn. od kilkudziesięciu mln zł wzwyż".

Dodał, że na razie nie wiadomo czy będzie to oznaczało rozbudowę fabryki Zelmera czy też rozbudowę parku maszynowego.

d441vde

Pokutycki poinformował ponadto, że marka Zelmer zostanie zachowana, a spółka nadal będzie się specjalizowała w segmencie drobnego AGD.

Pytany o nowe rynki, na których sprzedawane będą produkty Zelmera, odpowiedział: "będziemy analizować z zarządem wiele rynków, ale chcemy skoncentrować się na Rosji i Ukrainie, gdzie spółka jest już obecna".

Prezes Zelmera, Janusz Płocica, dodał, podczas konferencji, że spółka myśli także o rynku tureckim.

W środę BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, spółka zależna BSH Bosch und Siemens Hausger"te Gmbh, wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji Zelmera oferując po 40 złotych za akcję.

d441vde

Przyjmowanie zapisów potrwa od 4 grudnia 2012 r. do 11 lutego 2013 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 14 lutego 2013 r., a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW to 19 luty 2013 r.

Wzywający zamierza kupić akcje pod warunkiem, że zapisami zostanie objęte 75 proc. akcji Zelmera. BSH nie będzie musiał również nabyć akcji w wezwaniu, jeżeli nie uzyska w okresie wezwania wymaganych zgód organów antymonopolowych w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

W komunikacie napisano, że BSH Bosch und Siemens Hausger"te GmbH, zawarł zobowiązanie do odpowiedzi na wezwanie z PEF V Zelmer Holdings S.á r.l., który posiada 7.392.884 akcji Zelmera. (PAP)

jow/ kuc/ jtt/

d441vde
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d441vde