Trwa ładowanie...
djjggnu

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego nie zamierza podnosić ceny w wezwaniu na Zelmer (opis)

14.11. Warszawa (PAP) - BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego uważa, że zaproponowana przez niego w wezwaniu na Zelmer cena 40 zł za akcję jest atrakcyjna i nie zamierza jej podnosić -...

djjggnu
djjggnu

14.11. Warszawa (PAP) - BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego uważa, że zaproponowana przez niego w wezwaniu na Zelmer cena 40 zł za akcję jest atrakcyjna i nie zamierza jej podnosić - poinformował na konferencji prasowej Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Prezes Zelmera dodał na konferencji, że jego zdaniem kontrwezwanie na akcje spółki jest mało prawdopodobne.

"Uważam, ze cena 40 zł jest bardzo atrakcyjna i nie zamierzamy podnosić ceny w tym wezwaniu - powiedział na konferencji Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Zdaniem prezesa Zelmera, Janusza Płocicy, prawdopodobieństwo pojawienia się kontrwezwania na akcje spółki jest małe.

"Nie widzimy, kto mógłby być kontrwzywającym. Nie widzimy go wśród uczestników procesu w trakcie, którego poszukiwaliśmy inwestora strategicznego. O innych uczestnikach rynku ciężko się wypowiadać, ale wydaje się, że takie prawdopodobieństwo jest małe" - powiedział Płocica na konferencji.

djjggnu

W środę BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o., spółka zależna BSH Bosch und Siemens Hausger"te Gmbh, wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji Zelmera po 40 złotych za akcję.

Wezwaniem objętych jest łącznie 15.200.000 akcji Zelmera.

Przyjmowanie zapisów potrwa od 4 grudnia 2012 r. do 11 lutego 2013 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 14 lutego 2013 r., a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW to 19 luty 2013 r.

W środę rano Zelmer poinformował o wybraniu BSH Bosch und Siemens Hausger"te GmbH jako inwestora strategicznego dla spółki i zawarł z nim umowę w sprawie ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. swoich akcji w ciągu 24 godzin od daty umowy, czyli od 13 listopada.(PAP)

jow/ mto/ kuc/ ana/

djjggnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djjggnu