Trwa ładowanie...
d1ciedg
d1ciedg

Budimex ma najkorzystniejszą ofertę na obwodnicę Jarocina za 293 mln zł

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) uznała ofertę Budimeksu, wartą 293,40 mln zł brutto, za najkorzystniejszą w postępowaniu na budowę obwodnicy Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S11, podał poznański oddział Dyrekcji.
Share
d1ciedg

GDDKiA oceniała oferty także konsorcjum Colas Polska i Inzinierskie Stavby (306,83 mln zł brutto) oraz Astaldi (307,46 mln zł brutto). Cena miała wagę 90% przy wyborze najkorzystniejszej oferty, jednak wszyscy oferenci zadeklarowali jednakowe pozostałe warunki realizacji: 24-miesięczny termin wykonania oraz 10 lat gwarancji na prace.

Wcześniej GDDKiA informowała, że budowa będzie realizowana w systemie "Projektuj (optymalizuj) i Buduj". W ramach umowy wykonawca wykona optymalizację dokumentacji projektowej i budowę obwodnicy o długości 13 km z dwoma węzłami drogowymi i 13 obiektów inżynierskich.

Obwodnica Jarocina wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta dzięki czemu skróci się czas przejazdu przez Jarocin. Na obwodnicę zostanie skierowany ruch z pozostałych dróg krajowych 12 i 15, które nie będą przebiegać przez zwartą zabudowę miasta.

(ISBnews)

d1ciedg

Podziel się opinią

Share
d1ciedg
d1ciedg