Trwa ładowanie...
d40cvw0

Budowa fabryki Borgers Polska ruszy wiosną w Złotoryi

Warszawa, 03.02.2016 (ISBnews) - Budowa zakładu firmy Borgers Polska ruszy wiosną br. Firma odebrała już pozwolenie, na mocy którego w Złotoryi powstanie fabryka niemieckiego producenta tekstyliów dla branży automotive, poinformowała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Share
d40cvw0

"Firma Borgers jest solidnym pracodawcą, który na przestrzeni 150 lat swojego istnienia nigdy nie zamknął żadnego swojego zakładu. Jesteśmy też uznawani za jednego z najlepszych niemieckich pracodawców. Chcemy być nim także tutaj" - powiedział prezes Werner Borgers, cytowany w komunikacie.

O inwestycję wartą w pierwszym etapie ponad 127 mln zł, a docelowo nawet 220 mln zł walczyło kilka lokalizacji w Polsce. Ostatecznie koncern zdecydował się ulokować swój biznes na ponad 10-hektarowej działce w Złotoryi, która była najchętniej wybieranym miejscem do inwestowania w legnickiej strefie w ubiegłym roku.

"Dziś w ponad 44-hektarowej podstrefie w Złotoryi pozostało nam zaledwie 6,34 ha wolnej powierzchni inwestycyjnej. Taki urodzaj gospodarczy na tym terenie cieszy i wzmacnia przekonanie, że Dolny Śląsk, a zwłaszcza rejon Złotoryi, to atrakcyjne miejsca do prowadzenia biznesu" - powiedział prezes Legnickiej SSE Rafał Jurkowlaniec, również cytowany w komunikacie.

Miasto przygotowuje również kolejne 19 ha gruntów, które mogłyby powiększyć Legnicką SSE, zapowiedział burmistrz Robert Pawłowski.

d40cvw0

Jak deklaruje firma Bogers, rozpoczęcie produkcji planowane jest na styczeń 2017 r. Do tego czasu powstanie pierwsza hala o powierzchni 15 tys. m2. Zakład będzie się sukcesywnie rozbudowywał i zwiększał zatrudnienie do 600 osób.
Borgers AG to przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego. Koncern jest dostawcą m.in. obić siedzeń samochodowych, podsufitek oraz elementów tłumiących do wnętrz pojazdów.

Legnicka SSE obejmuje dziś 18 podstref: Chojnów, Głogów, Kostomłoty, Krzywa, Legnica I, Legnica II, Legnickie Pole I, Legnickie Pole II, Lubin, Miłkowice, Okmiany, Polkowice I, Polkowice II, Prochowice, Przemków, Środa Śląska, Środa Śląska-Miękinia, Złotoryja. Podstrefa Złotoryja położona jest w bliskiej odległości od centrum miasta, 12 km od autostrady A4 i 49 km od granicy z Czechami.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40cvw0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cvw0
d40cvw0