Trwa ładowanie...
dh0b6bm

Budowa wieżowca Mennica Legacy Tower ma ruszyć na przełomie 2015/ 2016 r.

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Golub GetHouse oraz Mennica Polska szykują się do rozpoczęcia realizacji 130-metrowej wieży Mennica Legacy Tower przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie na przełomie 2015/ 2016 roku, podano w komunikacie.

Share
dh0b6bm

"Wybór generalnego wykonawcy inwestycji planowany jest w III kwartale 2015 roku. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie 2015 i 2016 roku. Oddanie budynku do użytku najemców nastąpi w 2018 roku" - czytamy w komunikacie.

Powierzchnia 32-piętrowej wieży Mennica Legacy Tower wyniesie 49,6 tys. 2, podczas gdy drugi, 9-piętrowy, budynek zapewni dodatkowe 14,2 tys. m2. Do dyspozycji najemców będzie łącznie blisko 65 tys. m2.
"Lata doświadczeń i kapitał intelektualny, który zasila spółkę, pozwala nam wyznaczać trendy w coraz to nowych segmentach działalności. Nieruchomości są dziś dla nas jednym z najbardziej perspektywicznych obszarów, w którym upatrujemy dalszego rozwoju Mennicy Polskiej" - powiedział główny akcjonariusz Mennicy Polskiej Zbigniew Jakubas, cytowany w komunikacie.

Golub GetHouse (GGH) to firma deweloperska i inwestycyjna, która świadczy pełen zakres usług na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Warszawie Golub GetHouse zrealizował do tej pory liczne budynki biurowe, w tym: Warsaw Financial Center, International Business Center oraz Warsaw Corporate Center. Obecnie firma realizuje biurowiec Prime Corporate Center przy ul. Grzybowskiej - 23-kondygnacyjny wieżowiec klasy A, dysponujący 20 tys. m2 powierzchni biurowej, w 95% wynajętej przez Raiffeisen Polbank na potrzeby jego nowej głównej siedziby w Warszawie. Budowa Prime Corporate Center zakończy się w 2016 roku.

dh0b6bm

Mennica Polska jest jedynym producentem monet obiegowych w Polsce. W pozostałych segmentach działalności jest jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej w kraju. Od kilku lat Mennica coraz prężniej angażuje się również w inwestycje w segmencie nieruchomości. Do spółki należy również 27 ha na Żeraniu (Warszawa), działka w Annopolu oraz działki w centrum stolicy.

(ISBnews)

dh0b6bm

Podziel się opinią

Share
dh0b6bm
dh0b6bm