Bumar rośnie w siłę

Rząd chce poszerzyć największy w kraju holding obronny. Jak ustaliła "Rzeczpospolita" - do grupy Bumar w tym roku dołączą ośrodki badawcze i kolejni producenci broni.

Minister skarbu planuje wnieść do Bumaru w formie aportu siedem spółek, w zamian za które obejmie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym firmy. Holding podaje, iż wartość kapitału podstawowego grupy wynosi w tej chwili 818 milionów złotych.

Pancerny holding o rocznych przychodach sięgających 3,2 miliardów złotych zmaga się w tym roku z kryzysem. Grupę dotknęły cięcia w zamówieniach wojskowych. Firma przekształca się zatem w narodowy koncern obronny. Rząd nie wyklucza w przyszłości wejścia strategicznej spółki na giełdę - czytamy w artykule.

Według ustaleń "Rzeczpospolitej" do grupy Bumar jeszcze w tym roku dołączą: produkująca miny i zapalniki bydgoska Belma, Fumis-Bumar Wadowice - dostawca elementów do czołgowych napędów, wrocławski Dolam, zajmujący się elektroniką, czy podzespołami dla radiolokacji oraz Stomil Poznań - producent wyspecjalizowanego, wojskowego ogumienia.

Równocześnie Bumar przejmie praktycznie wszystkie najważniejsze w branży obronnej spółki badawczo-rozwojowe na czele z gliwickim OBRUM, w którym powstały główne produkty przemysłu pancernego.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)