Trwa ładowanie...
d1rp61o
d1rp61o

Bumech ogranicza plany inwestycyjne; szuka synergii z Elkopem

2.6.Warszawa (PAP) - Przez mniejsze wpływy z emisji akcji, Bumech musiał ograniczyć zapowiadane wcześniej plany inwestycyjne. Spółka szuka synergii z Elkopem, w którym wraz z...
Share
d1rp61o

2.6.Warszawa (PAP) - Przez mniejsze wpływy z emisji akcji, Bumech musiał ograniczyć zapowiadane wcześniej plany inwestycyjne. Spółka szuka synergii z Elkopem, w którym wraz z innymi akcjonariuszami, z którymi łączy ją porozumienie, ma niecałe 10 proc. udziałów - poinformował PAP Mirosław Szmal, prezes spółki.

"Nasze plany rozwoju musiały ulec ograniczeniu ze względu na mniejsze wpływy z emisji" - powiedział PAP Szmal.

Bumech szuka alternatywnego sposobu finansowania inwestycji.

d1rp61o

"Cały czas szukamy finansowania i nie wykluczamy żadnego jego źródła. Również w grę wchodzi nowa emisja, ale na pewno nie dojdzie do niej w tej chwili. Obecnie sytuacja na rynku nie zachęca do podejmowania takich kroków, ale za 2-3 lata możemy wyemitować nowe akcje" - stwierdził Szmal.

W lutym porozumienie akcjonariuszy, w którego skład wchodzi Bumech, nabyło niecałe 10 proc. akcji Elkopu.

"Istotnym atutem Elkopu są posiadane przez niego nieruchomości. Pierwotnie planowaliśmy wybudowanie własnego zaplecza, aby skoncentrować naszą działalność w jednym miejscu, ale szybszym i bardziej korzystnym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie nieruchomości Elkopu" - powiedział prezes.

"W czerwcu odbędzie się WZA Elkopu, na nim przekonamy się, jakie mamy możliwości współpracy ze spółką. Mając taką wiedzę, będziemy zastanawiać się nad ewentualnymi efektami synergii" - dodał.

Jakub Rutkowski (PAP)

jru/ pam/

d1rp61o

Podziel się opinią

Share
d1rp61o
d1rp61o