Trwa ładowanie...
d3hgryr

Burger z serem "królem" zamówień na wynos

Na pierwszym miejscu burger z serem, na drugim - kebab, a na trzecim - pad thai. Tak wygląda ranking najchętniej zamawianych przez Polaków dań z dostawą. Nie jesteśmy roszczeniowi. Tylko 6 proc. zamówień zawiera specjalne życzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
burger, frytki
burger, frytki (pixabay.com)
d3hgryr

Analizę zamówień przeprowadził Uber Eats. Wynika z niej, że najchętniej Polacy zamawiają burgera z serem i najczęściej domawiają do niego frytki. Na drugim miejscu jest kebab - z baraniną lub kurczakiem. Na podium wskoczył także pad thai. Co ciekawe, nie maleje zainteresowanie kuchnią roślinną, w pierwszej dziesiątce zamówień znalazł się Vegan Pastrami - podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, który cytuje zestawienie Uber Eats.

Z analizy komentarzy wynika, że Polacy nie są roszczeniowi. Tylko 6 proc. zamówień zawiera specjalne życzenia. Na przykład użytkownicy z Irlandii zmieniają skład prawie co czwartego dania. Szwedzi modyfikują 14 proc. zamówień, zaś w Hiszpanii prawie co dziesiątą potrawę.

Jeśli już usuwamy jakiś składnik z potrawy, najczęściej jest to cebula. Na drugim miejscu jest zaś pomidor, którego pozbywamy się dwa razy rzadziej. Często pozbywamy się także kolendry. Rezygnujemy z surówki oraz szynki. Choć lubimy kuchnię azjatycką, to nie w jej pikantnej odsłonie. Dominują dania średnio ostre.

d3hgryr

Zobacz: Restauracje podnoszą ceny. Prezes Sfinksa obserwuje wzrosty nawet o 10 proc.

Nie jesteśmy roszczeniowi, ale i niespecjalnie grzeczni. Polacy - jak wynika z zestawienia - co prawda pozdrawiają oraz doceniają jakość i smak dań, ale nie za często używają zwrotów "proszę" i "dziękuję". Uber Eats znalazł je w 7 proc. analizowanych zamówień. Tymczasem np. w Wielkiej Brytanii i Irlandii ponad połowa użytkowników pamięta o zwrotach grzecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hgryr

Podziel się opinią

Share
d3hgryr
d3hgryr