Trwa ładowanie...
du5wc2r
du5wc2r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bydgoszcz/ Kamień węgielny pod budowę Centrum Targowo-Wystawienniczego

Kamień węgielny pod budowę Centrum Targowo-Wystawienniczego wmurowano uroczyście w środę w Bydgoszczy. Całkowita wartość inwestycji wyniesie prawie 51,5 mln zł. Obiekt ma być gotowy w sierpniu 2015 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
du5wc2r

"Do realizacji tego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się od czwartego kwartału 2013 roku. Przez ten cały rok trwały prace związane z przygotowaniem specyfikacji, projektu i uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. Już w grudniu rozpoczęliśmy pierwsze prace budowlane" - powiedział w środę Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, które jest inwestorem budowy.

Wyraził też nadzieję na sprawny i bezproblemowy przebieg prac, tak, aby w przyszłym roku miasto "mogło cieszyć się z obiektu".

Powstające w pobliżu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Centrum Targowo-Wystawiennicze będzie miało prawie 16,5 tys. metrów kw. powierzchni użytkowej, z czego 11,9 tys. metrów kw. zajmować będzie część wystawiennicza, a 4,6 tys. metrów kw. - część administracyjno-konferencyjna.

du5wc2r

Półgrabski zaznaczył, że obiekt ma spełniać przede wszystkim funkcję wystawienniczo-targową, ale może też stać się centrum imprez artystyczno-rozrywkowych o zasięgu regionalnym, jak i krajowym oraz międzynarodowym.

"Na budowę takiej hali miasto czeka już od lat. To nowa i duża szansa dla bardzo ważnego sektora - sektora targowego, który w Bydgoszczy zawsze był silny, ale przez ostatnie lata na pewno nie miał szans, by się rozwijać" - podkreślił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Zgodnie z zapowiedzią generalnego realizatora inwestycji - firmy Skanska SA - obiekt będzie gotowy w sierpniu przyszłego roku.

Inwestycja ma kosztować prawie 51,5 mln zł. Około 20 mln zł pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

du5wc2r

Podziel się opinią

Share
du5wc2r
du5wc2r