Trwa ładowanie...
d2b2kik
13-01-2016 12:28

BZ WBK: 46,7 mln euro gotówki i 16 mln euro w akcjach z transakcji Visa Europe

Warszawa, 13.01.2016 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK przyjął ramowe zasady udziału w transakcji przejęcia Visa Europe Limited przez Visa Inc., zgodnie z którymi łączny proponowany udział banku w rozliczeniu transakcji ma wynieść 62,78 mln euro, w tym 46,74 mln euro w gotówce oraz 16,04 mln euro w akcjach Visa Inc., podała instytucja.

d2b2kik
d2b2kik

"Powyższe kwoty mogą ulec zmianie w związku z kosztami transakcji lub ewentualnymi zastrzeżeniami członków Visa Europe Limited dotyczącymi ich udziału w rozliczeniu transakcji" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z proponowanym harmonogramem, ostateczne potwierdzenie kwot należnych bankowi powinno nastąpić 1 marca 2016 r., a ich rozliczenie - do 30 czerwca 2016 r., podano również.

"Ponadto, zgodnie z ramowymi zasadami transakcji, przewiduje się dodatkową odroczoną płatność typu 'earn-out', płatną w gotówce po szesnastu kwartałach od dnia rozliczenia transakcji, ale jej wartość nie jest aktualnie jeszcze możliwa do określenia" - czytamy dalej.

Przeprowadzenie transakcji uzależnione jest od otrzymania stosownych zgód regulacyjnych, a jej sfinalizowanie planowane jest w II kwartale 2016 r., podsumowano w informacji.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d2b2kik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b2kik