Trwa ładowanie...
d4fnxwx

BZ WBK oczekuje niższego spadku zysku w tym roku niż oczekiwane 30% dla sektora

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK oczekuje, że spadek jego zysku w tym roku będzie niższy niż oczekiwany w sektorze spadek na poziomie 30%, poinformował wiceprezes i pełniący obowiązki prezesa Gerry Byrne.

Share
d4fnxwx

"Analitycy mówią, że czynniki zewnętrzne obniżą wynik sektora o ok. 30% w 2016 r. Nie przewidujemy spadku o 30%, ale trudno zakładać jakiś wzrost, bo wszyscy działamy na tym samym rynku" - powiedział Byrne podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że tegoroczne wyniki sektora będą pod presją podatku bankowego. Dodatkowym obciążeniem są opłaty na BFG, a niewiadomą - kwestia konwersji kredytów w CHF.

Byrne poinformował, że oczekuje, iż w 2016 grupa będzie działać w korzystnym środowisku makroekonomicznym, co będzie wspierać wzrost biznesu.

d4fnxwx

Bank podał dziś w raporcie kwartalnym, że w całym 2015 r. miał 2 327,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1 914,71 mln zł zysku rok wcześniej.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Aktywa razem banku wyniosły 139,71 mld zł na koniec 2015 r.
(ISBnews)

d4fnxwx

Podziel się opinią

Share
d4fnxwx
d4fnxwx