Trwa ładowanie...
d4fe759
d4fe759

BZ WBK rozpoczął współpracę z Bank of Shanghai

Warszawa, 23.06.2015 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK rozpoczął współpracę z Bank of Shanghai poprzez International Desk Grupy Santander - specjalny zespół doradców obsługujących klientów z zagranicy, w tym z Polski, podał bank.
Share
d4fe759

"Chiny nie od wczoraj są w centrum uwagi całego świata, podobnie jak nie od wczoraj wiadomo, że rosnąca zamożność obywateli Chin i zmieniające się wzorce kulturowe stwarzają popyt na towary z Zachodu, w tym z Europy. Niestety, biznes w Chinach nie jest łatwy. To daleki rynek i odmienna kultura, z bardzo specyficznymi ramami dla funkcjonowania biznesu i żeby zacząć realnie działać na tym rynku, trzeba mieć na miejscu naprawdę dobre wsparcie organizacyjne" - powiedział odpowiedzialny za rozwój biznesu międzynarodowego w BZ WBK Robert Antczak, cytowany w komunikacie.

Zdaniem ekspertów BZ WBK, Polska ma predyspozycje, żeby zredukować wynoszący obecnie prawie 66 mln zł deficyt w handlu z Chinami. Rośnie również zainteresowanie polskich przedsiębiorstw eksportem do Chin.

International Desk w Bank of Shanghai rozwija kontakty z podmiotami takimi, jak chińskie instytucje rządowe, izby branżowe, kancelarie prawne, firmy doradcze, księgowe, podatkowe i logistyczne, a przede wszystkim ambasady poszczególnych krajów. Dzięki temu BZ WBK może zapewnić polskim firmom szerokie wsparcie i znacznie ułatwić właściwie pełną organizację biznesu w Chinach.

d4fe759

"Chińskie przepisy dla biznesu są jednymi z najbardziej skomplikowanych i szybko zmieniających się. (...) Bariera językowa, pozyskanie odbiorców, organizacja finansowania, wybór strategii sprzedaży, lokalne regulacje to tylko niektóre z wyzwań dla polskich firm na rynku chińskim. International Desk w BZ WBK i Bank of Shanghai zapewniają dostęp do bazy klientów i usług niefinansowych, których klienci nie znajdą w innych bankach. Polski klient zostanie przez nas poprowadzony przez cały proces" - powiedziała Maggie Zhang, szefowa International Desk w Bank of Shanghai.

Bank of Shanghai ma 307 oddziałów we wszystkich najważniejszych gospodarczo prowincjach Chin, w tym w Szanghaju i Hongkongu.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Aktywa BZ WBK wyniosły 134,50 mld zł na koniec 2014 r.
(ISBnews)

d4fe759

Podziel się opinią

Share
d4fe759
d4fe759