Trwa ładowanie...
d36i6qh

C/I BZ WBK pod koniec '10 może spaść do poniżej 50 proc. - prezes (wywiad)

09.11. Warszawa (PAP) - BZ WBK spodziewa się, że w kolejnych kwartałach wskaźnik kredytów niepracujących będzie oscylował wokół 6 proc., a wskaźnik kosztów do dochodów pod koniec...

Share
d36i6qh

09.11. Warszawa (PAP) - BZ WBK spodziewa się, że w kolejnych kwartałach wskaźnik kredytów niepracujących będzie oscylował wokół 6 proc., a wskaźnik kosztów do dochodów pod koniec 2010 roku może spaść do poniżej 50 proc. - poinformował PAP Mateusz Morawiecki, prezes banku.

Wskaźnik NPL pod koniec III kwartału 2010 roku spadł do 6 proc. z 6,3 proc. pod koniec II kwartału 2010 roku.

"Nie chciałbym ogłaszać końca przyrostu NPL, dlatego, że sytuacja na rynku jest zmienna. Sądzę, że poziom NPL nie dojdzie do 7 proc., będzie oscylował wokół obecnego poziomu" - powiedział Morawiecki.

Wskaźnik kosztów do dochodów po III kwartałach 2010 roku spadł do 50 proc., z 50,1 proc. rok wcześniej.

d36i6qh

"Jest duża szansa, że na koniec roku wskaźnik C/I będzie poniżej 50 proc. Dużego wzrostu kosztów w IV kwartale się nie spodziewam, a dochody powinny wzrosnąć" - powiedział Morawiecki.

Marża odsetkowa w III kwartale wzrosła do 3,92 proc. z 3,85 proc. w II kwartale i zdaniem prezesa w kolejnych kwartałach powinna ona się utrzymać na zbliżonym poziomie.

"W obszarze depozytów marża będzie z kwartału na kwartał rosła. W kolejnych kwartałach spodziewam się, że marża odsetkowa netto będzie mniej więcej na obecnym poziomie " - powiedział Morawiecki.

"Trzeba zauważyć na mocny trend na redukcje marż w obszarze kredytów korporacyjnych" - dodał.

Prezes poinformował, że w IV kwartale bank planuje otworzyć kilka oddziałów. (PAP)

seb/ asa/

d36i6qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36i6qh