Trwa ładowanie...
d2rmops
02-02-2017 13:40

C&W: Podaż pow. biurowej w miastach regionalnych w br. bliska 0,5 mln m2 z ub.r.

Warszawa, 02.02.2017 (ISBnews) - Podaż powierzchni biurowej w ośmiu głównych miastach regionalnych w br. spodziewana jest na wysokim poziomie - podobnym do poziomu z 2016 r., który wyniósł 491 tys. m2. uważa dyrektor działu doradztwa i badań rynkowych w Cushman & Wakefield Kamila Wykrota. Największa liczba nowych biur pojawi się w Krakowie, gdzie zasoby przekroczą 1 mln m2.

d2rmops
d2rmops

"Silny popyt na nowoczesną powierzchnię biurową kreuje aktywność deweloperów w regionach. W tym roku, ze względu na wielkość powierzchni w budowie, spodziewamy się wysokiego poziomu podaży, porównywalnego do rekordowej wartości odnotowanej w 2016 r. Najwięcej nowych biur po raz kolejny powstanie w Krakowie, gdzie zasoby już w tym roku przekroczą 1 mln m2" - powiedziała Kamila Wykrota, partner, dyrektor Działu Doradztwa i Badań Rynkowych w Cushman & Wakefield, cytowana w komunikacie.

"W ubiegłym roku wielkość nowej podaży dostarczonej na rynek osiągnęła 491 tys. m2 (wzrost o 34% w stosunku do 2015 roku). Wynik ten jest lepszy o 75% w porównaniu do średniej z lat 2011-2015 wynoszącej 280 tys. m2. Najwięcej nowej powierzchni biurowej oddano do użytku na najbardziej dojrzałych rynkach Krakowa (149 tys. m2) i Wrocławia (142 tys. m2), czytamy w analizie Cushman & Wakefield podsumowującej regionalny rynek biurowy w 2016 roku w raporcie "Rynek biurowy - miasta regionalne w Polsce".
W 2016 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej sięgnęły ok. 4 mln m2 w ośmiu głównych miastach regionalnych (Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie i Lublinie). Popyt na biura utrzymał się na wysokim poziomie wynoszącym blisko 590 tys. m2 i był o 50% większy od średniej wartości odnotowanej w latach 2011-2015, podano w materiale.

(ISBnews)

d2rmops
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rmops

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj