Trwa ładowanie...
d19pfnj

Calatrava wyda 10,2 mln zł na kupno Kolgard-Oil

27.10. Warszawa (PAP) - Spółka Calatrava Capital zawarła umowę kupna 100 proc. udziałów w firmie Kolgard-Oil za 10,2 mln zł. Kolgard-Oil to spółka zajmująca się recyklingiem...

Share
d19pfnj

27.10. Warszawa (PAP) - Spółka Calatrava Capital zawarła umowę kupna 100 proc. udziałów w firmie Kolgard-Oil za 10,2 mln zł. Kolgard-Oil to spółka zajmująca się recyklingiem tworzyw sztucznych - poinformowała Calatrava w środowym komunikacie.

"Zakup udziałów w spółce Kolgard-Oil otwiera nowy obszar zainteresowania inwestycyjnego Calatrava Capital związany z inwestycjami w szeroko rozumiany sektor energii. Kolgard-Oil jest właścicielem unikatowych aktywów, w tym instalacji do chemicznego przerobu odpadów" - napisano w komunikacie.

"Zamiarem Calatrava Capital jest wzmocnienie dotychczas prowadzonej działalności spółki poprzez zastosowanie pozyskanej technologii w innych częściach kraju" - dodano.

d19pfnj

Kolgard-Oil koncentruje się na recyklingu mechanicznym i chemicznym odpadów z tworzyw sztucznych i obrotem paliwami płynnymi. Spółka posiada własną bazę paliwową w Zielonce koło Warszawy. Przerób mechaniczny i chemiczny odpadów odbywa się na terenie bazy spółki w Kutnie.

W komunikacie napisano, że posiadana przez Kolgard-Oil technologia polega na termokatalitycznym rozkładzie odpadowych tworzyw PE, PP, PS i ich różnych kopolimerów do postaci paliw płynnych wydzielanych w postaci frakcji benzynowej, frakcji naftowej i frakcji oleju opałowego.(PAP)

pif/ ana/

d19pfnj

Podziel się opinią

Share
d19pfnj
d19pfnj