Capgemini chce zatrudnić w tym roku ponad 700 osób
Ponad 700 osób planuje w tym roku zatrudnić Capgemini Polska, należąca do międzynarodowej grupy Capgemini, oferującej usługi konsultingowe, technologiczne i outsourcingowe. Właśnie rozpoczyna rekrutację ponad 100 pracowników do centrów w Katowicach i Opolu.
W Katowicach poszukiwani są przede wszystkim eksperci od analiz finansowo - księgowych, a w Opolu specjaliści od wsparcia technicznego dla zagranicznych klientów Capgemini. Poszukiwane są osoby z bardzo dobrą znajomością języków obcych, szczególnie niemieckiego.
Katowickie i opolskie centra Capgemini zatrudniają łącznie już ok. 1700 pracowników. Obsługują oni projekty biznesowe z obszarów finansowo-księgowych, zarządzania dostawami, zarządzania infrastrukturą informatyczną oraz wsparcia technicznego klientów.
"Do końca tego roku planujemy stworzenie ponad 100 dodatkowych miejsc pracy. Poszukujemy zarówno studentów i absolwentów, jak również specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Ma to związek z rosnącym zaawansowaniem projektów realizowanych w Katowicach i Opolu" - powiedział dyrektor Infrastructure Services Eastern Europe w Capgemini Marcin Nowak.
Dodał, że w tym roku w Katowicach firma przeprowadzi się do nowej siedziby w Katowicach, co da jej możliwości dalszego rozwoju. Capgemini w Katowicach poszukuje analityków finansowo - księgowych, którzy będą odpowiedzialni za utrzymywanie profesjonalnych relacji z klientem zagranicznym, procesowanie danych finansowych, przygotowywanie raportów i analiz oraz rozliczanie i uzgadnianie kont księgowych.
Równocześnie w obydwu lokalizacjach, w Katowicach i Opolu, firma rekrutuje specjalistów wsparcia technicznego dla klientów zagranicznych. Będą oni odpowiadać za rejestrowanie oraz klasyfikowanie nadchodzących zgłoszeń oraz analizowanie i rozwiązywanie problemów związanych z codzienną obsługą systemów komputerowych.
W kolejnych miesiącach firma chce pozyskać również osoby z ugruntowanym doświadczeniem zawodowym na stanowiska konsultantów i developerów Java, NET, PHP, Sharepoint. Niezbędna jest biegła znajomość języków obcych, przynajmniej na poziomie C1. Najbardziej poszukiwani obecnie są specjaliści z niemieckim, francuskim oraz językami skandynawskimi.
"Dla wszystkich naszych pracowników, również tych, którzy dopiero dołączą do naszego zespołu, przygotowaliśmy bogatą ofertę szkoleń i kursów, które mają na celu podniesienie ich umiejętności językowych" - podkreśliła Dominika Nawrocka z Capgemini Polska.
Przykładem może być specjalny program "CLIC'kaj po niemiecku", który jest realizowany zarówno w Katowicach, jak i w Opolu. Jego uczestnicy biorą udział w dwumiesięcznym intensywnym kursie językowym, zostają zatrudnieni w ramach umowy o pracę, mogą też liczyć na świadczenia dodatkowe.
"Oferta jest skierowana do osób znających język niemiecki w stopniu komunikatywnym. Do programu mogą aplikować zarówno osoby, które mają już doświadczenie zawodowe, jak i studenci i absolwenci uczelni wyższych. Co ważne, studenci Uniwersytetu Opolskiego, którzy ukończyli pierwszy semestr studiów I stopnia, są zainteresowani połączeniem nauki i zdobywania doświadczenia zawodowego, będą mogli ubiegać się o indywidualną organizację studiów" - powiedziała Nawrocka.
Katowickie i opolskie biuro Capgemini zachęca też potencjalnych pracowników z innych miast do związania swojej przyszłości zawodowej z Górnym Śląskiem bonusem na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzką.
Katowickie i opolskie centra to dwie z 5 lokalizacji Capgemini w Polsce. Biura Capgemini mieszczą się też w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.
Capgemini w Polsce specjalizuje się w projektach transformacji przedsiębiorstw w oparciu o technologie informatyczne, outsourcing procesów biznesowych, usługi w zakresie infrastruktury IT oraz rozwój oprogramowania spełniającego indywidualne potrzeby biznesu. W grudniu ubiegłego roku liczba pracowników firmy w Polsce przekroczyła 6 tys.
Z zespołem prawie 145 tysięcy w ponad 40 krajach, Capgemini jest jednym z największych na świecie dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu. Grupa odnotowała w 2014 globalny przychód w wysokości 10,5 mld euro.