Trwa ładowanie...
d45dv5u

Capital Park ma utworzyć FIZ-y dla Royal Wilanów i aktywów handlowych w II półr.

Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews) - Capital Park może utworzyć dwa fundusze zamknięte (FIZ) w II półroczu, dedykowane stołecznemu projektowi biurowo-handlowemu Royal Wilanów, a także grupie obiektów komercyjnych, poinformował członek zarządu Marcin Juszczyk. Grupa analizuje kolejne obiekty do przejęcia, ale ma selektywne podejście do akwizycji.

Share
d45dv5u

"Mamy dwie inicjatywy FIZ-owe na Royal Wilanów oraz ok. 10 obiektów handlowych i biurowych. Sądzę, że mogą zostać utworzone w II półroczu, a ich certyfikaty zostałyby sprzedane inwestorom" - powiedział Juszczyk podczas spotkania z dziennikarzami.

"Analizujemy sporo kolejnych projektów, ale ponieważ mamy już spory portfel do realizowania, jesteśmy selektywni i interesują nas przede wszystkim projekty generujące dochód i mające potencjał do wprowadzenia do kolejnego FIZ" - dodał członek zarządu Capital Park.

Wskazał ponadto, że kolejna faza Eurocentrum oraz Royal Wilanów realizowane są zgodnie z planem i budżetem. Oba mają zostać oddane do użytku w II poł. roku, przy czym Royal Wilanów - już w sierpniu.

Eurocentrum jest wynajęte w 72% i grupa oczekuje nowych umów w najnowszej fazie Delta. Royal Wilanów ma 52% obłożenia w części biurowej i 80% w handlowej i spodziewany jest wzrost tego wskaźnika, gdyż zarząd Capital Park widzi "duże zainteresowanie potencjalnych najemców, a rozpoczęte rozmowy dobrze rokują".

d45dv5u

W I kwartale grupa zainwestowała 58 mln zł. Według słów członka zarządu ds. finansowych Michała Koślacza, do zainwestowania jest kolejne kilkanaście milionów złotych na wkład własny w Eurocentrum Delta, a kolejne inwestycje zależą od potencjalnych akwizycji, koniunktury, czy rozpoczęcia realizacji ArtNorblin.

Koślacz wskazał, że wskaźniki zadłużenia grupy będą wykazywać tendencję rosnącą w związku z finansowaniem budów, a chociażby finansowanie Eurocentrum Delta niebawem przejmie bank.

Tymczasem Juszczyk dodał, że w ramach strategii 4RE, modernizacja ETC Gdańsk ma na celu odświeżenie centrum i wyraźne podniesienie przychodów z czynszu. Szacowana wartość projektu po zmianach ma sięgać 15 mln euro wobec 9 mln euro dotychczas.

Trwają jednocześnie analizy opłacalności modernizacji obiektu w Swarzędzu o powierzchni 15 tys. m2. Decyzja co do potencjału projektu ma być podjęta do końca I półrocza.
Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju.

d45dv5u

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15-proc. udział.

(ISBnews)

d45dv5u

Podziel się opinią

Share
d45dv5u
d45dv5u