Trwa ładowanie...
d16aau6

Capital Park: Średnia stopa redukcji w ofercie obligacji serii E wyniosła 38,1%

Warszawa, 19.03.2015 (ISBnews) - Capital Park wyemitował 111 145 obligacji serii E o łącznej wartości 11,11 mln zł, podała spółka. Łączna wartość złożonych ważnych zapisów wyniosła z kolei 17,95 mln zł, a średnia stopa redukcji wyniosła 38,10%.
Share
d16aau6

Celem emisji było pozyskanie środko?w na kapitał obrotowy.

Obligacje emitowane sa? w ramach Programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 100 mln zł. W grudniu 2014 r. Capital Park uplasował obligacje serii D o wartości nominalnej 53,88 mln zł.

Wcześniej członek zarządu i dyrektor finansowy grupy Michał Koślacz poinformował agencję ISBnews, że Capital Park, pomimo wzrostu wskaźnika pustostanów na warszawskim rynku biurowym, zwiększa systematycznie bazę najemców w swoich projektach, dzięki strategii "Biuro Plus". W jej ramach projekty realizowane przez Capital Park, obok powierzchni biurowej, oferują najemcom szeroki wachlarz innych usług, w tym usługi concierge. Według jego słów, strategia "Biuro Plus" będzie w efekcie miała pozytywny wpływ na przychody z najmu generowane przez grupę.

d16aau6

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju.

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15% udział.

(ISBnews)

d16aau6

Podziel się opinią

Share
d16aau6
d16aau6