Trwa ładowanie...
d38ce9p

Capital Park zakłada 75% gotowych nieruchomości w portfelu na koniec tego roku

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - Capital Park planuje, że 2015 rok zakończy z portfelem nieruchomości w 75% ukończonych oraz w znacznym stopniu skomercjalizowanych, co przełoży się na wzrost przychodów z najmu, poinformował zarząd spółki.

Share
d38ce9p

"Planujemy, że 2015 rok zakończymy z portfelem nieruchomości w 75% ukończonych oraz w znacznym stopniu skomercjalizowanych, co przełoży się na wzrost przychodów z najmu. Systematyczny wzrost wskaźników najmu w naszych inwestycjach wynika z wysokiej jakości projektów Capital Park połączonej z naszą główną przewagą konkurencyjną - koncepcją 'Biuro Plus', która odzwierciedla nasze doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami, efektywne budownictwo oraz szybką reakcję na zmieniające się potrzeby najemców" - napisał zarząd Capital Park w liście do akcjonariuszy.

Zakłada, że idea "Biuro Plus" nie tylko będzie stanowiła wartość dodaną dla najemców, ale także pozwoli na dalszą skuteczną komercjalizację, pomimo dużej podaży nowych inwestycji komercyjnych i widocznej presji na czynsze na warszawskim rynku biurowym.

"Biorąc pod uwagę fakt, że cały sektor notowany jest przez rynek z wysokim dyskontem w stosunku do wartości księgowej, co dotyczy również grupy Capital Park, chcielibyśmy na koniec życzyć sobie i państwu, jako naszym inwestorom, aby moment, w którym cena rynkowa odzwierciedli godziwą wartość naszej spółki nastąpił jak najszybciej" - dodał zarząd grupy.

d38ce9p

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju.

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15% udział.

(ISBnews)

d38ce9p

Podziel się opinią

Share
d38ce9p
d38ce9p