Trwa ładowanie...
d216flf

Catella przeznaczy nabyte lokale w Złotej 44 na długoterminowy najem

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - Catella - fundusz specjalizujący się w inwestowaniu w nieruchomości - nabył 72 mieszkania w warszawskiej inwestycji Złota 44 w celu przeznaczenia ich na długoterminowy najem skierowany do m.in. szefów zagranicznych firm, kadry zarządzającej czy dyplomatów, podało BBI Development, które realizuje inwestycję.

Share
d216flf

"Złota 44 to nasza pierwsza inwestycja w Polsce oparta o strategię luksusowego najmu długoterminowego. Naszą grupą docelową będą osoby aktywne zawodowo, szukające wysokich standardów i komfortu, takie jak szefowie zagranicznych firm, managerowie wysokiego szczebla i dyplomaci" - powiedział dyrektor zarządzający Catella Real Estate Xavier Jongen, cytowany w komunikacie.

Zakup apartamentów przez fundusz Catella to pierwsza tego typu transakcja na rynku mieszkaniowym w Polsce i flagowa inwestycja Catelli w tym segmencie, podkreślono.

Fundusz kupił lokale na piętrach od 11. do 19. To 23% wszystkich apartamentów w budynku i łącznie ponad 8,2 tys. m2. Apartamenty na wyższych piętrach - z najlepszymi widokami - pozostaną w ofercie dla klientów indywidualnych, podało także BBI.
Na koniec bieżącego roku planowane jest zakończenie prac budowlanych niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku. Inwestorzy ogłosili już datę oficjalnej prezentacji ukończonego piętra rekreacyjnego wieżowca, które nastąpi 26 października.

"Proporcjonalnie do wzrostu intensywności i zaawansowania prac budowlanych, które zakończą już w grudniu br. dynamiki nabiera także nasza sprzedaż. W październiku oficjalnie zaprezentujemy ósme, sportowo-rekreacyjne piętro wieżowca i jesteśmy przekonani, że wtedy też zainteresowanie klientów jeszcze bardziej wzrośnie" - dodał wiceprezes BBI Rafał Szczepański.

d216flf

Złota 44 jest luksusowym apartamentowcem, budowanym obecnie w ścisłym centrum Warszawy, którego wysokość wynosi 192 metry. Części wspólne obejmować będą m.in. basen o dł. 25 m, siłownię, spa, piwniczki do starzenia win i prywatną salę kinową.

Od sierpnia 2014 r. projekt wspólnie realizują BBI Development oraz Amstar - amerykańska spółka funkcjonująca na rynku nieruchomości w skali globalnej.

BBI Development jest spółką deweloperską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 r.

Catella Wohnen Europa to międzynarodowy fundusz inwestycyjny z siedzibą w Niemczech. Oprócz apartamentów w Złotej 44 w swoim portfolio posiada on także nieruchomości w Danii i w Niemczech, a w najbliższym czasie ogłosi zakup kolejnej inwestycji z segmentu super-premium w Hiszpanii. Kluczowymi rynkami dla strategicznego rozwoju funduszu są: Niemcy, Francja, Holandia, Skandynawia, Polska, Wielka Brytania, Irlandia Północna, Włochy i Hiszpania

(ISBnews)

d216flf

Podziel się opinią

Share
d216flf
d216flf