Trwa ładowanie...
d44tgk2

CBN zatwierdził prospekt Kofola CeskoSlovensko dot. debiutu na praskiej giełdzie

Warszawa, 30.09.2015 (ISBnews) - Czeski Bank Narodowy (CBN) zatwierdził prospekt emisyjny spółki Kofola CeskoSlovensko związany z jej planowanym debiutem na praskiej giełdzie, podała Kofola.

Share
d44tgk2

"W celu umożliwienia dopuszczenia do obrotu na PSE Kofola CeskoSlovensko przygotowała prospekt, który został zatwierdzony przez Czeski Bank Narodowy. Prospekt Kofola CeskoSlovensko zostanie dziś opublikowany na stronie tej spółki pod adresem: investor.kofola.cz" - czytamy w komunikacie.

Kofola podtrzymała ogłoszone niedawno plany, których celem jest przeniesienie siedziby rejestrowej głównej spółki holdingowej grupy do Czech oraz notowanie akcji nowej spółki holdingowej grupy na jednym lub więcej europejskich rynkach regulowanych papierów wartościowych.

Kofola nabyła już nieprowadzącą wcześniej żadnej działalności czeską spółkę akcyjną - Kofola CeskoSlovensko. Następnie sprzedała akcje Kofola CeskoSlovensko swoim większościowym akcjonariuszom, to jest KSM Investment S.A., CED Group S.a.r.l., panu Rene Musila i panu Tomaszowi Jendřejek (uczestniczący akcjonariusze) w proporcjach odpowiadających ich udziałom w aktualnej strukturze akcjonariatu Kofoli.

d44tgk2

"Emitent obecnie planuje:

  1. dopuszczenie akcji Kofola CeskoSlovensko do obrotu na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, co ma nastąpić w przybliżeniu 1 października 2015 r.; a następnie po dopuszczeniu do obrotu na PSE
  2. podwyższenie kapitału zakładowego Kofola CeskoSlovensko w drodze wniesienia aportu przez uczestniczących akcjonariuszy wszystkich posiadanych przez nich akcji emitenta do Kofola CeskoSlovensko co ma nastąpić w przybliżeniu 8 października 2015 r." - napisano w komunikacie. Operacje te nie będą się wiązać z ofertą akcji Kofola CeskoSlovensko skierowanej do innych inwestorów niż uczestniczący akcjonariusze, podkreślono.

"W wyniku drugiego opisanego powyżej kroku, jeśli i kiedy zostanie on wykonany, Kofola CeskoSlovensko, spółka z siedzibę w Czechach, stanie się nową spółką holdingową grupy Kofola, zaś emitent w przynajmniej 99,6% będzie własnością Kofola CeskoSlovensko. W następnym kroku Kofola CeskoSlovensko zamierza przeprowadzić procedurę przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy emitenta, by następnie doprowadzić co wycofania akcji emitenta z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A." - czytamy dalej.

Przedstawiając te plany w połowie września Kofola informowała także, że Kofola CeskoSlovensko może zadebiutować na GPW w IV kw. 2015 lub I kw. 2016 r., po wycofaniu z niej Kofoli.

Działalność grupy Kofola S.A. koncentruje się na produkcji napojów w pięciu segmentach branżowych: napoje gazowane, napoje niegazowane, wody mineralne, syropy oraz napoje niskoalkoholowe.

(ISBnews)

d44tgk2

Podziel się opinią

Share
d44tgk2
d44tgk2