Trwa ładowanie...
d4itkvu

Cena akcji w ofercie Fortuna Entertainment wynosi 4,3 euro za papier

22.10. Warszawa (PAP) - Cena w ofercie firmy bukmacherskiej Fortuna Entertainment Group została ustalona na poziomie 4,3 euro za akcję - podała spółka w komunikacie. Wartość...

d4itkvu
d4itkvu

22.10. Warszawa (PAP) - Cena w ofercie firmy bukmacherskiej Fortuna Entertainment Group została ustalona na poziomie 4,3 euro za akcję - podała spółka w komunikacie. Wartość oferty, z uwzględnieniem opcji dodatkowego przydziału, sięgnęła 78,26 mln euro.

Wcześniej spółka informowała, że maksymalna cena dla inwestorów indywidualnych w ofercie firmy to 4,5 euro. Ostateczna cena znajduje się więc w górnej granicy przedziału cenowego.

W ofercie zostało przydzielonych 18,2 mln akcji, w tym 2 mln papierów nowej emisji. Akcje były oferowane w ramach oferty publicznej Polsce, Czechach i na Słowacji, a także w ramach międzynarodowej oferty prywatnej dla inwestorów instytucjonalnych poza Polską, Słowacją i Czechami, ale także poza USA.

"Łączny popyt na akcje wśród inwestorów indywidualnych w ofercie w Polsce, Czechach i na Słowacji wyniósł niemal 13 mln euro. Inwestorom indywidualnym przydzielono 1,82 mln akcji. Łączny popyt na akcje w całej ofercie prawie dwukrotnie przewyższył wartość oferowanych akcji" - podała spółka w komunikacie.

d4itkvu

Fortuna planuje 28 października zadebiutować na giełdzie w Warszawie, a wcześniej, 27 października, na giełdzie w Pradze. Pieniądze z emisji chce przeznaczyć na inwestycje w nowe projekty loteryjne i marketingowe, w tym głównie w uruchomienie loterii w Czechach w 2011 roku.

"Największy popyt został zgłoszony ze strony inwestorów instytucjonalnych (funduszy emerytalnych, inwestycyjnych, asset management, private banking i firm ubezpieczeniowych) z Polski, Czech, Austrii i Wielkiej Brytanii. Naszymi akcjonariuszami zostały także fundusze ze Skandynawii, mające już doświadczenie z własnych rynków w zakresie inwestowania w firmy z sektora zakładów wzajemnych i loterii. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu pierwszej oferty publicznej Grupy Fortuna" - poinformował cytowany w komunikacie Jozef Janov, przewodniczący rady nadzorczej Fortuna Entertainment Group.

Fortuna Entertainment to największa w Europie Środkowej i Wschodniej grupa prowadząca zakłady bukmacherskie (pod względem obrotów w kolekturach). Z przedsiębiorstwa działającego od 1990 roku w Czechach, Fortuna przekształciła się w międzynarodową grupę obecną na rynkach Polski, Czech i na Słowacji. Obecnie przez internetową platformę zakłady wzajemne i gry losowe oferowane są też klientom na Węgrzech. Obecnie Fortuna posiada 1.300 kolektur w trzech krajach: w Polsce, w Czechach i na Słowacji.

W pierwszym półroczu 2010 roku przychody Fortuny wyniosły 39,3 mln euro wobec 35,9 mln euro rok wcześniej, wartość EBITDA po modyfikacjach wzrosła o 4 proc. do 11,6 mln euro z 11,2 mln euro, zysk operacyjny wzrósł do 10,3 mln euro z 9,5 mln euro, a zysk netto wyniósł 7,2 mln euro wobec 7,3 mln euro.

Przychody w 2009 roku wyniosły 74,6 mln euro wobec 78,2 mln euro w 2008 roku, wartość EBITDA po modyfikacjach wyniosła 24,9 mln euro, w porównaniu z 24,4 mln euro w 2008 roku, zysk operacyjny wyniósł 21,4 mln euro wobec 23,6 mln euro, a zysk netto wzrósł o 5,5 proc. do 16,9 mln euro. (PAP)

morb/ asa/

d4itkvu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4itkvu