Trwa ładowanie...
d2eox6x
ceny
08-09-2008 10:42

Ceny owoców stabilne, warzywa powoli tanieją

Zdaniem analityków rynku hurtowego portalu
ebronisze.pl, w pierwszym tygodniu września, ceny większości
owoców były stabilne, ceny warzyw także charakteryzują się
niewielką zmiennością, jednak coraz wyraźniej zarysowuje się trend
spadkowy.

d2eox6x
d2eox6x

"W pierwszym tygodniu września nie zanotowano znaczących ruchów cen na rynku owoców i warzyw" - wynika z analiz.

Zdaniem ekspertów portalu nie nastąpił przełom w sporze o ceny skupu jabłek przemysłowych, choć porozumienie było blisko. Na razie ceny w skupach nadal wynoszą ok. 0,15 zł/kg.

Ceny innych owoców w zasadzie się nie zmieniły. Cena jabłek deserowych letnich pozostawała na poziomie 0,70 - 0,80 zł/kg.

Aronię skupowano, tak jak w końcówce sierpnia po 0,70 - 0,80 zł/kg, maliny po 3,50 - 4,50 zł/kg w zależności od regionu.

d2eox6x

Z racji bardzo dużej podaży utrzymują się niskie ceny śliwek. W zależności od odmiany i jakości ceny te wahają się od 0,50 do 1,2 zł/kg.

WARZYWA

W minionym tygodniu większość cen warzyw zachowywała się podobnie jak owoce, podają eksperci. Jednak rosnąca podaż powoduje powolny spadek cen. Nieznacznie droższa, ze względu na niską podaż, jest papryka.

W wymiarze tydzień do tygodnia spadły średnie ceny kalafiorów i kapusty pekińskiej. Kalafior kończył ubiegły tydzień średnią ceną 1,30 zł/szt., a kapusta pekińska 1,10 zł/kg.

d2eox6x

Utrzymały się wyższe ceny brokułów. Na koniec minionego tygodnia cena tego coraz bardziej popularnego warzywa wynosiła średnio 1,80 zł/szt.

Kolejny tydzień rosły ceny papryki, której jest na rynku wyraźnie mniej. Papryka czerwona i żółta kończyły tydzień średnią ceną 3,40 zł/kg, a zielona 2,30 zł/kg. Ta tendencja wzrostowa prawdopodobnie się utrzyma, uważają analitycy.

Pomidory również drożały w pierwszych dniach września, jednak koniec tygodnia przyniósł spadek cen.

"Cena za karton 6 kg pomidorów BB sięgnęła 16 zł brutto. Jednak na koniec tygodnia ceny spadły i za pomidory BB płacono 14 zł brutto/karton, a za pomidory wielkości B płacono 13 zł brutto/karton" - podaje portal.

Analizy portalu ebronisze.pl zawierają notowania owoców i warzyw z pięciu największych rynków hurtowych w Polsce. (PAP)

d2eox6x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eox6x