Trwa ładowanie...

Ceny wszystkich paliw w górę. Autogaz coraz bliżej 4 zł za litr

Benzyna Pb98 za 7,06-7,20 zł/l, Pb95 za 6,67-6,82 zł/l, olej napędowy ON za 7,43-7,58 zł/l, autogaz LPG za 3,79-3,90 zł/l - to prognozowane średnie ceny paliw na stacjach w nadchodzącym tygodniu - od 9 do 15 maja 2022 r. Analitycy e-petrol.pl spodziewają się, że podwyżki obejmą wszystkie gatunki paliw.

Ceny paliw - prognoza na 9-15 maja 2022 r.Ceny paliw - prognoza na 9-15 maja 2022 r.Źródło: Adobe Stock, fot: All Rights Reserved.
d4g2hg5
d4g2hg5

"Co prawda nie grożą nam takie skoki cen paliw, jakie miały miejsce na przełomie lutego i marca, ale tuż po majówce ceny benzyny i diesla wzrosły o 16-21 gr na litrze. To jednak nie koniec podwyżek, które w większym stopniu obejmą też w najbliższych dniach bardzo popularny autogaz" - piszą Gabriela Kozan i Grzegorz Maziak w ostatnim komentarzu.

Wskazują, że w mijającym tygodniu ceny benzyn na rynku hurtowym ponownie poszły w górę.

Sytuacja na rynku ropy i paliw jest jednak bardzo dynamiczna, a przez to trudna do zaprognozowania, bowiem w ostatnich tygodniach, pod wpływem wydarzeń na świecie, niejednokrotnie byliśmy świadkami zmian cen w rafineriach o kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych z dnia na dzień - dodają.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Inflacja nadal wzrasta. Ekspert o możliwych zmianach

Autogaz na stacjach paliw. Coraz bliżej 4 zł za litr LPG

E-petrol.pl wylicza, że na stacjach paliw litr benzyny 95 w tym tygodniu kosztował 16 gr więcej niż na koniec kwietnia, diesel o 21 gr więcej. Widoczne są też podwyżki cen autogazu - na razie o około 7 gr na litrze.

d4g2hg5

W najbliższych dniach i tygodniach kierowcy samochodów na gaz będą tankować o dodatkowe kilka lub nawet kilkanaście groszy drożej niż obecnie.

Może to skutkować tym, że cena nieubłaganie będzie dążyć do granicy 4 zł/l. Tym, co kierowców mogłoby uchronić przed realizacją tego "czarnego" scenariusza, byłaby rezygnacja z bardzo wysokiej, bo wynoszącej w ostatnich dniach 60-70 gr marży sprzedawców autogazu na stacjach - stwierdzają analitycy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4g2hg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g2hg5