Trwa ładowanie...
d1oj2c1
03-01-2017 11:55

Charoen Pokphand Foods z Tajlandii obejmie 33% udziałów w SuperDrob

Warszawa, 03.01.2017 (ISBnews) - Charoen Pokphand Foods Plc z Tajlandii podpisał przedwstępną umowę objęcia 33% akcji  SuperDrob Zakładów Drobiarsko-Mięsnych (SuperDrob) po zwiększeniu kapitału. Łączna kwota transakcji wynosi 49,5 mln euro. 

d1oj2c1
d1oj2c1

"Współpraca SuperDrob i CPF jest wielką szansą dla naszej firmy. Jesteśmy w stanie podnieść moce produkcyjne, dzięki którym będziemy mogli oferować produkty nowej generacji na szerszym rynku. Poszerzymy gamę produktów, zintegrujemy procesy produkcyjne i logistyczne. Wierzymy, że dzięki tym zmianom nasze produkty staną się atrakcyjne dla jeszcze szerszej grupy konsumentów. Mamy również nadzieję, że będziemy aktywnie uczestniczyć w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego" - powiedział wiceprezes ds. strategii SuperDrob Jarosław Kowalewski, cytowany w komunikacie.

SuperDrob specjalizuje się w produkcji świeżego mięsa drobiowego oraz przetworzonego drobiu z dodatkiem przypraw w różnych wariantach smakowych w kategorii dań gotowych. W ramach marki własnej firma zajmuje się także produkcją wędlin drobiowych. Jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów (do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych krajów UE oraz Chin). Od 23 lat jest obecna na rynku, dziś posiada 6 spółek zależnych, zatrudnia ponad 2000 osób. Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Karczewie oraz w Łodzi.

W ocenie prezesa CPF Adireka Sriprataka, współpraca pomoże lepiej i szybciej reagować na potrzeby bazy klientów w regionie oraz będzie szansą do ekspansji w innych obszarach działalności. Współpraca ta daje również możliwość dołączenia do obecnej sieci CPF w Europie i Azji.

CPF (Charoen Pokphand Foods Plc) jest jednym z czołowych producentów, przetwórców i eksporterów mięsa w południowo-wschodniej Azji oraz jednym ze światowych liderów w produkcji paszy dla zwierząt. Posiada liczne wytwórnie pasz dla drobiu, trzody chlewnej, ryb, krewetek oraz zwierząt domowych (kotów i psów). Od początku swojej działalności w 1921 w Tajlandii firma CPF zainwestowała w 15 krajach, a swoje produkty sprzedaje w ponad 30 państwach na całym świecie. Roczne obroty CPF kształtują się na poziomie 14 mld USD. Firma jest notowana na giełdzie w Bangkoku.

(ISBnews)

d1oj2c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oj2c1