Trwa ładowanie...
pracownik

Chińczycy nauczą się jeść nożem i widelcem?

Chińczykom pracującym w Łodzi nie smakuje ryż z polskich sklepów
Chińskim fachowcom, pracującym przy budowie apartamentowca przy ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nie smakuje ryż, jaki w Łodzi dostają na obiad.

Share
Chińczycy nauczą się jeść nożem i widelcem?
d1shyhp

Problem zgłosili podczas spotkania z pracodawcą (Varitex). Kłopot w tym, że w polskich sklepach jest dostępna inna odmiana ryżu niż ten, do którego Chińczycy przywykli w ojczyźnie. I taki właśnie "polski" ryż jest składnikiem chińskich dań (podawany z mięsem i warzywami), dostarczanych im przez firmę cateringową.

_ Pracownicy mówią, że ich ryż jest drobniejszy i ma inny smak _ - wyjaśnia Marcin Ulacha, dyrektor Variteksu ds. marketingu. _ Cóż, nam chińskie ziemniaki też by pewnie nie smakowały, ale nie sprowadzimy przecież specjalnie ryżu z Chin! _

Varitex uzgadnia właśnie warunki współpracy z inną firmą cateringową, dyrektor ma nadzieję, że jej menu bardziej przypadnie do gustu Chińczykom. Uważa też, że korzystnie byłoby przekonać Azjatów do polskiej kuchni.

_ Kotletem i ziemniakami nasyciliby się bardziej niż tymi chińskimi daniami _ - mówi. _ Na razie nie chcą o tym słyszeć _.

Na przeszkodzie stoi też brak umiejętności posługiwania się nożem i widelcem - chińscy pracownicy jedzą tylko pałeczkami. Dyrekcja Variteksu myśli o zorganizowaniu przeszkolenia...

d1shyhp

Podziel się opinią

Share
d1shyhp
d1shyhp